Przedszkolaki poznały tajemnice raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA]

Dzieci mogły m.in. sprawdzić, jak przesuwają się drzwi w magazynie, przybić okolicznościową pieczątkę czy zadawać pytania dyrektor biblioteki.

Jest taki dzień w roku, kiedy raciborska biblioteka otwiera wszystkie swoje pomieszczenia – od piwnicy po strych – dla przedszkolaków. W ramach Tygodnia Bibliotek Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zorganizowała dzień otwarty. W sumie ponad 200 dzieci z raciborskich przedszkoli odwiedziło działy na co dzień niedostępne dla czytelników i zobaczyło, jak wygląda praca w bibliotece od kuchni.

- reklama -

Biblioteczna trasa wiodła od Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów, przez Magazyn, Wypożyczalnię Główną, Eurekę – Wypożyczalnię dla Dzieci i Młodzieży, a kończyła się na najwyższym piętrze, gdzie znajdują się biura Administracji. Dzieci mogły m.in. sprawdzić, jak przesuwają się drzwi w Magazynie, przybić okolicznościową pieczątkę, zobaczyć bogate zbiory w Oddziale dla Dzieci, zadać całą masę pytań dyrektor biblioteki, zobaczyć, co można wypożyczyć w „bibliotece mamy i taty” oraz poczęstować się cukierkiem w Księgowości i Kadrach.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj