Warsztaty FlowerBox w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

Warsztaty FlowerBox w raciborskiej bibliotece

W boxach znalazły się m.in. róże, eustoma, margaretki, kawa, goździki, eukaliptus i liście pistacji.

W ramach cyklu „Biblioteka z pasją” przy Kasprowicza 12 zorganizowano warsztaty układania kwiatów w pudełku – FlowerBox. W bibliotece zapachniało świeżymi kwiatami, a uczestnicy mogli oderwać się od codzienności.

- reklama -

Na początku prowadząca warsztaty – Alicja Bąkowska, właścicielka kwiaciarni AliArt w Raciborzu – omówiła podstawowe zasady pracy z gąbką florystyczną i ogólne zasady tworzenia FlowerBoxów oraz zaprezentowała prawidłowy sposób obcinania kwiatów. Podkreśliła także, że najważniejsze to mieć pomysł, a cała reszta to nasza wyobraźnia i kreatywność. W boxach znalazły się m.in. róże, eustoma, margaretki, kawa, goździki, eukaliptus i liście pistacji. Uczestniczki w pełnym skupieniu tworzyły boxy w różnych kształtach i każda trochę inaczej ułożyła kwiaty. Były klasyczne boxy w kształcie koła i boxy w stylu boho z kwiatami o różnej wysokości. Jak się okazało, praca z kwiatami naprawdę relaksuje, ubogaca i nastawia pozytywnie do życia, dlatego prowadząca podsumowała warsztaty słowami Konfucjusza: „Kupuję ryż, żeby przeżyć i kwiaty, żeby mieć po co żyć”.

Podczas ostatniego przed wakacjami spotkania w ramach projektu 12 czerwca trenerka mentalna Patrycja Chomiczewska opowie na temat dobrych i złych nawyków (https://tiny.pl/dfdl6) a dzień później odbędzie się spotkanie z dietetyczką Magdaleną Kopel (https://tiny.pl/dfd4h).

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj