
Będzie można zdobyć najwyższy szczyt polskich Bieszczad – Tarnicę, wejść na Połoninę Wetlińską i zwiedzić Solinę.
Polskie Towarzystwo Turystyczno–Krajoznawcze – Oddział w Raciborzu zaprasza na wycieczkę pod nazwą „Jesień w Bieszczadach”, która odbędzie się w dniach 19-20 października.
– Niewiele jest w Polsce miejsc, które urzekają taką dzikością i niezwykłością krajobrazu jak Bieszczady. Ten unikalny region górski, położony na południowo-wschodnim krańcu Polski, jest częścią wielkiego łańcucha Karpat, rozciągającego się przez wiele krajów Europy Wschodniej. Bieszczady, z ich dziewiczą przyrodą, stanowią idealne miejsce dla wszystkich poszukujących ciszy, spokoju oraz niezapomnianych widoków. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech Bieszczad są połoniny – wysokie, trawiaste obszary górskie, z których rozpościerają się zapierające dech w piersiach panoramy – zachęcają organizatorzy.
Wyjazd zaplanowano o godz. 4:00 z Raciborza do miejscowości Wołosate. Najpierw uczestnicy zdobędą najwyższy szczyt polskich Bieszczad – Tarnicę – przez Szeroki Wierch do Ustrzyk Górnych, następnie przejadą do miejscowości Lesko na obiadokolacje i nocleg. W drugim dniu po śniadaniu pojadą na Przełęcz Wyżną, skąd wejdą na Połoninę Wetlińską – jeden z najbardziej rozpoznawalnych grzbietów w całych Bieszczadach. Szlak biegnący przez Bieszczadzki Park Narodowy. Później w programie indywidualne zwiedzanie Soliny.
Koszt wycieczki: członkowie PTTK z opłaconą składką za 2024 r. i młodzież do 18. roku życia: 410 zł, osoby niezrzeszone: 430 zł.
Szczegóły: Jesień w Bieszczadach

oprac. /kp/




![Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ziola-biblioteka.jpg)
![Superbohaterowie i emocje, czyli komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-szymon-teluk.jpg)
![Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci” [ZDJĘCIA] Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-biblioteka-raciborz.jpg)



![Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej [ZDJĘCIA] Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/minizoo-raciborz-arboretum-1.jpg)

![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)

![Seniorzy w centrum uwagi. Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] BIBLIOTEKA NIE oGRANICzA Karwina](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/BIBLIOTEKA-NIE-oGRANICzA-Karwina.jpg)




![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)







