
Najczęściej wzrost cen przewidują firmy z branży budowlanej.
55% przedsiębiorców biorących informuje o wzroście cen, z czego ok. 15% już je podniosło, a 40% chce to zrobić to do końca roku. Najczęściej wzrost cen przewidują firmy z branży budowlanej – ok. 63%, z czego ponad 16% przedsiębiorców podniosło już stawki. Podwyżki planuje też co drugie przedsiębiorstwo transportowe. Natomiast w usługach, handlu i przemyśle prawie 32% firm nie zamierza zwiększać cen, a ponad 22% myśli o ich obniżce. Przyczyną podwyżek są przede wszystkim rosnące koszty pracy, które obciążają głównie przemysł i handel.






![Skaza z Raciborza na podium Mistrzostw Polski w Artistic Show Dance [ZDJĘCIA] Skaza z Raciborza na podium Mistrzostw Polski Artistic Show Dance](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/zespol-skaza-raciborz.jpg)



![W Raciborzu przybywa zieleni. Wolontariusze posadzili 250 drzew [ZDJĘCIA] W Raciborzu przybywa zieleni. Wolontariusze posadzili 250 drzew](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Raciborscy-Wolontariusze-Arboretum-drzewa.jpg)



![Fani „Władcy Pierścieni” rywalizowali w konkursie na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka-druzyna-pierscienia.jpg)
![Mali Odkrywcy Sztuki z RCK na sportowym treningu [ZDJĘCIA] [WIDEO] Mali Odkrywcy Sztuki z RCK na sportowym treningu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/mali-odkrywcy-sztuki.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)









