
Wspólne oglądanie filmu zakończone dyskusją, spotkanie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki i Klub Gier Planszowych – na Stacji Młodych ciągle coś się dzieje.
Zeszły tydzień na Stacji Młodych w Raciborzu obfitował w wydarzenia skierowane do miłośników kina, literatury i gier planszowych. W środę odbył się seans filmowy poruszający temat przemijania, relacji międzyludzkich i ucieczki w świat fikcji. Projekcji towarzyszyła wyjątkowa atmosfera, a po zakończeniu filmu zorganizowano krótką, inspirującą dyskusję. Kolejne spotkanie filmowe zaplanowano na 16 kwietnia.
20 marca miało miejsce spotkanie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki pod hasłem „Poznajmy się”. W trakcie rozmów poruszono tematy związane z ulubionymi książkami, w tym „Kosiarzami” Neala Shustermana i „Wojną makową” Rebecci F. Kuang, a także mangami i grami wideo. Następne spotkanie odbędzie się 23 kwietnia, w Światowy Dzień Książki.
Natomiast podczas ostatniego spotkania Klubu Gier Planszowych 28 uczestników miało okazję spróbować swoich sił w różnych grach. Rozegrano m.in. sesję RPG osadzoną w uniwersum Warhammera 40k, a dużym zainteresowaniem cieszyły się planszówki takie jak „Palec Boży”, „Azul” i „Tajniacy”. W przerwach można było skorzystać z konsoli PS5, na której największą popularność zdobyła gra LEGO Harry Potter. Kolejne spotkanie Klubu Bastion zaplanowano na 27 marca i poświęcone będzie grze karcianej Pokémon TCG.
fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/





![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)





![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)


![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)










donrze że takie miejscze powstało można tam grać z przyjaciółmi w planszówki i gry na konsoli ale są tam jeszce fajne atrakcje niedawno też była nocka czyli gry bez prądu
pozdrawiam
dobrze że takie miejscze powstało można tam grać z przyjaciółmi w planszówki i gry na konsoli ale są tam jeszce fajne atrakcje niedawno też była nocka czyli gry bez prądu
pozdrawiam