
Wypożyczalnia sprzętu znajduje się w Wodzisławskim Ośrodku Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży.
Mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego mogą już korzystać z nowej, bezpłatnej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Wodzisławski Ośrodek Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży podpisał umowę z Fundacją Eco Textil, której celem jest niesienie pomocy osobom borykającym się z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Fundacja przekazała WORiT’owi rowery trzykołowe, wózki inwalidzkie, kule ortopedyczne i balkoniki rehabilitacyjne. Rowery rehabilitacyjne mają specjalną konstrukcję, która umożliwia korzystanie z nich osobom o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej. Oficjalne otwarcie odbyło się we wtorek, 19 czerwca br.
Wypożyczalnie to wspólny projekt Fundacji Eco Textil i Polskiego Czerwonego Krzyża. Informacji dot. wypożyczania sprzętu rehabilitacyjnego można zaczerpnąć pod numerem tel. 32 45 52 671 (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-14:00).
/UM Wodzisław Śląski publ. c/






![Ceramika i obrazy z mchu. Twórcze zajęcia w raciborskich filiach biblioteki [ZDJĘCIA] Ceramika i obrazy z mchu. Twórcze zajęcia w raciborskich filiach biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/warsztaty-biblioteka.jpg)


![Zawodnicy RTW w czołówce European SUP League [ZDJĘCIA] Zawodnicy RTW w czołówce European SUP League](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/raciborskie-towarzystwo-wioslarskie-rtw.jpg)



![Kosmos na wyciągnięcie ręki. Spotkanie z Bogdanem Tkaczukiem w rudzkiej bibliotece [ZDJĘCIA] Kosmos na wyciągnięcie ręki. Spotkanie z Bogdanem Tkaczukiem w rudzkiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/bogdan-tkaczuk.jpg)
![Młodzi miłośnicy czytania rywalizowali w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/swiatowy-dzien-ksiazki.jpg)
![Uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych zaprezentowali swoje prace [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/liceum-sztuk-plastycznych-dyplomy.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)





![O zdrowiu, ruchu i diecie. Spotkanie dla seniorów w bibliotece w Ocicach [ZDJĘCIA] O zdrowiu, ruchu i diecie. Spotkanie dla seniorów w bibliotece w Ocicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Magdalena-Kopel.jpg)


