Sędziowie wygrali z Kuźnią

Kompromitacją trójki sędziowskiej zakończył się mecz XXVI kolejki pomiędzy drużynami MKS Kuźnia Raciborska i LKS Płomień Siedliska. Mecz zakończył się zwycięstwem Siedlisk 3:2.

Spotkanie rozegrane w Kuźni Raciborskiej przy ulicy Kozielskiej już od pierwszych minut przyniosło wiele negatywnych emocji. Piłkarze z Siedlisk od początku przejęli inicjatywę, efektem czego była bramka 22-letniego Piotra Koniecznego, który wykorzystał błąd Michała Ratajszczaka. Po dziesięciu minutach było nieoczekiwanie 1:0 dla gości i od tego momentu, sędzia Robert Derleta wraz z asystentami zaczął podejmować decyzje na korzyść gości. Co chwilę było gorąco na boisku, a piłkarze i kibice z niezrozumienia kręcili głowami. Każde drobne przewinienie kończyło się gwizdkiem arbitra. Aptekarskie sędziowanie niestety dotyczyło tylko gospodarzy.

Do absurdlanej sytuacji doszło w 23. minucie spotkania. Napastnik z Kuźni Raciborskiej Marcin Hómin został dwukrotnie powalony w polu karnym, a gwizdek sędziego milczał. Asystent sędziego Derlety stojąc na wprost od tego zdarzenia nawet nie zasygnalizował ewidentnego faulu. Chwilę potem żółtą kartką za faul ukarany został zawodnik Siedlisk Paweł Patera. Mijały kolejne minuty a styl prowadzenia meczu przez arbitra się nie zmienił. Coraz lepiej wyglądała gra gospodarzy, jednak w tej skutecznie przeszkadzał gwizdek arbitra. W 39. minucie meczu bramkarz Kuźni sfaulował zawodnika Siedlisk (za co dostał żółtą kartkę) i sędzia nie miał wątpliwości – rzut karny. Piłkę pewnie w górny róg posłał zdobywca pierwszej bramki Piotr Konieczny. Ogromna niespodzianka do przerwy.

Druga połowa rozpoczęła się od ofensywy gospodarzy. Groźne strzały oddawali Maciej Wcisło, Dawid Prekaniak oraz Marcin Hómin. Sytuacji jednak nie wykorzystali. 5 minut po przerwie brutalnie faulował Artur Chroboczek z Siedlisk, za co został ukarany żółtym kartonikiem. Gol dla Kuźni padł w 65. minucie a bramkę zdobył dobrze dziś grający Maciej Wcisło. Kuźnia zdobywała coraz większą przewagę, a sędzia znów wkroczył do akcji. Oczywiste rzuty wolne dla Kuźni zamieniały się na wolne dla Siedlisk. Goście coraz częściej dopuszczali się fauli na nogi gospodarzy, za co byli karani kolejnymi kartkami. Trzecią kartką w drużynie LKS Siedliska został ukarany Łukasz Kudla. Chwilę potem za kolejny faul kartkę ujrzał Artur Chroboczek – była to jego druga żółta, a w konsekwencji czerwona.

Było kwestią czasu kiedy to Kuźnia doprowadzi do remisu. Jednak scenariusz wydarzeń potoczył się dziś inaczej. Błąd w obronie Kuźni popełnił Waldemar Bieniewski. Piotr Konieczny wyszedł sam na sam z Jackiem, który drugi raz w meczu sfaulował napastnika gości, za co otrzymał drugą żółtą i po chwili czerwoną kartkę. Sędzia główny podyktował jedenastkę. Do bramki stanął obrońca Kuźni Dawid Prekaniak, jednak nie miał większych szans by obronić silny strzał Koniecznego. 3:1 dla Płomienia Siedliska. Piłkarze z Kuźni walczyli do końca. Nadzieja na korzystny wynik pojawiła się w momencie kiedy to Paweł Patera otrzymał czerwoną kartkę (za drugą żółtą). Gospodarze grający w dziesięciu przeciwko dziewiątce gości zdołali zdobyć jeszcze jedną bramkę w 88. minucie a strzelcem był Tomasz Jacek. Sędzia w meczu pokazał jeszcze dwie żółte kartki, jedną dla Sebastiana Dziadury, drugą dla Arkadiusza Targowskiego. W doliczonym czasie gry Kuźnia miała jeszcze swoje szanse jednak strzały przeleciały nad bramką. Derby między Kuźnią a Siedliskami dla tych drugich, niestety przy dużym udziale trójki sędziowskiej.

MKS Kuźnia Raciborska – LKS Płomień Siedliska 2:3 (0:2)

Gole: Wcisło 65., Jacek 88.; Konieczny 10., 40-k., 78-k.

Żółte kartki: Patera (Siedliska) 25., 85., Jacek S. (MKS Kuźnia)  40., 78., Chroboczek (Siedliska) 50., 75., Kudla (Siedliska) 67., Dziadura (MKS Kuźnia) 89., Targowski (Siedliska) 90+3.

Sędzia główny: Derleta Robert, Asystenci: Niestrój Andrzej i Gomułka Benedykt

MKS Kuźnia Raciborska: Jacek Sebastian, Bieniewski Waldemar, Ratajszczak Michał, Leś Andrzej (60. Kilian Wojciech, 80. Major Marcin), Prekaniak Dawd, Ledwoń Artur, Dziadura Sebastian, Sobalak  Łukasz, Wcisło Maciej, Hómin Marcin, Jacek Tomasz.

Trener: Krawiec Mieczysław

LKS Płomień Siedliska: Kalemba Dawid – Patera Paweł, Szlembarski Krzysztof, Bialik Daniel, Złotoś Łukasz, Chroboczek Artur, Polak Krzysztof, Brzoska Franciszek, Kudla Łukasz (86. Targowski Arkadiusz), Miś Rafał, Konieczny Piotr.

Trener: Ochalski Ryszard