
Już wkrótce radni powiatowi przestaną być anonimowi, a w BIP-ie starostwa mogą pojawić się ich zdjęcia wraz z krótką informacją na ich temat. Wszystko to za sprawą Leszka Wyki, który krok taki zasugerował staroście. Radnego zainteresowała ponadto sytuacja kierowników w starostwie, którzy osiągnęli wiek emerytalny.
Leszek Wyka poruszył temat zawartości Biuletynu Informacji Publicznej powiatu raciborskiego na dzisiejszej sesji rady powiatu. – Są tam informacje dotyczące rady, składu komisji, nasze nazwiska, ale nic poza tym. Nikt nie wie kim jesteśmy – poinformował dodając, że więcej informacji mogłoby być przydatne dla tych, którzy nie biorą udziału w wyborach. Zasugerował, by na stronach BIP pojawiło się dossier każdego z radnych, zawierające zdjęcia wraz z króciutką informacją co każdy z radnych zrobił. – Plus ewentualnie, jeśli państwo wyrażą zgodę, adres mailowy i telefon – zaproponował dodając, że sam chętnie udostępni kontakt do siebie.
Starosta uznał pomysł Wyki za interesujacy. – Dotychczas w Biuletynie umieszczaliśmy jedynie niezbędne informacje, ale jeśli tylko któryś z radnych będzie zainteresowany i dostarczy zdjęcie oraz pozostałe informacje, to zostaną one opublikowane – obiecał Adam Hajduk, ale zastrzegł, że nie powinno być to więcej niż "parę zdań".
Drugie wystąpienie Wyki dotyczyło spraw zatrudnienia przez starostwo.- Czy pan starosta robił analizę struktury wiekowej pracowników starostwa i jego jednostek organizacyjnych zajmujacych stanowiska kierownicze? Chciałbym się dowiedzieć, ilu z nich jest w wieku emerytalnym – zapytał w kolejnej interpelacji. – W tej chwili w samym starostwie nie ma takich osób, ale w dwóch naszych jednostkach dyrektorzy osiągnęli wiek emerytalny (Jerzy Szydłowski w PZD i Edmund Stefaniak w PUP – red.). I z tym tematem będę musiał coś zrobić, wiem o tym – przyznał starosta.
/ps; BaK/







![Ceramika i obrazy z mchu. Twórcze zajęcia w raciborskich filiach biblioteki [ZDJĘCIA] Ceramika i obrazy z mchu. Twórcze zajęcia w raciborskich filiach biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/warsztaty-biblioteka.jpg)


![Zawodnicy RTW w czołówce European SUP League [ZDJĘCIA] Zawodnicy RTW w czołówce European SUP League](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/raciborskie-towarzystwo-wioslarskie-rtw.jpg)


![Kosmos na wyciągnięcie ręki. Spotkanie z Bogdanem Tkaczukiem w rudzkiej bibliotece [ZDJĘCIA] Kosmos na wyciągnięcie ręki. Spotkanie z Bogdanem Tkaczukiem w rudzkiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/bogdan-tkaczuk.jpg)
![Młodzi miłośnicy czytania rywalizowali w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/swiatowy-dzien-ksiazki.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)





.jpg)



Stefaniak miał odejść z Powiatowego Urzędu Pracy już 10 lat temu. Ale wykorzystując swój spryt w przymilaniu się do władców i pozycję w SLD, spowodował, iż kolejni starostopwie pozostawili Go na tym stanowisku. Kiedyś zawiesił emeryturę nauczycielską. Jak długo jeszcze ? Czy do 80 roku życia?
http://nam-raciborz.pl/interpelacje/bip-i-struktura-zatrudnienia-przedmiotem-interpelacji.html#more-3732