Ciekawa praca dyplomowa

0

Nie każdy wie, że w raciborskim oddziale Śląskiego Obserwatorium Geofizycznego udostępniono do zwiedzania pracownię dydaktyczno-historyczną, która prezentuje historię sejsmologii.
Pracownia została wykonana w ramach pracy dyplomowej uczniów klasy piątej technikum elektrycznego Zespołu Szkół Mechanicznych – Adama Didenko, Dawida Lipińskiego i Macieja Szwagrzyka pod kierunkiem mgr Jana Kalabińskiego i mgr Jana Psoty. Pracownia ma pomóc młodzieży szkolnej miasta i powiatu w poznawaniu idei pomiarów sejsmicznych oraz historii badań sejsmicznych, prowadzonych tu od 1927r. Mogą się w niej odbywać ciekawe lekcję geografii, fizyki lub techniki. Oglądać można magnetografy, galwanometry, urządzenia geoelektryczne, sejsmometry i inne stare urządzenia.
Na uroczystym otwarciu, które odbyło się 27.10.04r. był obecny dr Wojciech Stopiński z warszawskiego Instytutu Geofizyki PAN, a także wicestarosta Adam Hajduk oraz dyrektor ZSM Sławomir Janowski. Gospodarzem był pan Wojciech Wojtak, kierownik raciborskiego obserwatorium.
Każdy, kto chce zwiedzić muzeum sejsmologii może zadzwonić do stacji (tel. 4155540) i umówić się na wizytę. Pracownicy stacji chętnie obdarowują zwiedzających pamiątkowymi wydrukami zapisów trzęsień ziemi.
Panu Psocie i panu Kalabińskiemu gratulujemy pomysłu. Uczniom pozostało jeszcze obronić swą pracę, jesteśmy jednak przekonani, że nie będą mieli z tym najmniejszych problemów.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here