I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego

12 kwietnia 2005 w Szkole Podstawowej nr 18 w Raciborzu odbył się I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego „The Globe” i „Der Globus” pod patronatem Kuratorium Oświaty w Katowicach. 12 kwietnia 2005 w Szkole Podstawowej nr 18 w Raciborzu odbył się I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego „The Globe” i „Der Globus” pod patronatem Kuratorium Oświaty w Katowicach.
Nad przebiegiem konkursu czuwały panie wizytator: Halina Sytnikow i Marzena Majorek. Komisje konkursowe złożone były z nauczycieli oraz przedstawicieli Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Raciborzu. Konkurs zorganizowali nauczyciele językowcy „osiemnastki”: Ewa Folęga, Magdalena Kućma, Jakub Jędrzejak.
W konkursie wzięło udział 10 szkół z języka angielskiego i 13 z języka niemieckiego.

W czasie trwania konkursów nauczyciele-opiekunowie wzięli udział w warsztatach: z języka angielskiego – prezentacja multimedialna nowego słownika „Advanced” oraz z języka niemieckiego – prezentacja podręcznika „Wir”.

- reklama -

Laureatami konkursu zostali:

Język angielski:
I miejsce – Marcin Śnigurski Szkoła Podstawowa nr 15 w Raciborzu
II miejsce – Alina Mika Szkoła Podstawowa nr 18 w Raciborzu
III miejsce – Anna Folęga Szkoła Podstawowa nr 18 w Raciborzu

Język niemiecki:
I miejsce – Marek Kubaszek Szkoła Podstawowa w Tworkowie
II miejsce- Mateusz Lamczyk Szkoła Podstawowa w Tworkowie
III miejsce – Daniela Gorgosch Szkoła Podstawowa nr 11 w Raciborzu

W tym samym dniu laureatom zostały wręczone nagrody w postaci słowników i ćwiczeń gramatycznych, a dla zwycięskich szkół – statuetki Victorii.
Był to pierwszy, ale na pewno nie ostatni powiatowy konkurs językowy organizowany w Szkole Podstawowej nr 18 w Raciborzu.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here