Raciborski pomnik Jana Pawła II

0

Według projektu Jan Paweł II zostanie przedstawiony w papieskich szatach z papieskimi insygniami. Jego postać zostanie usytuowana na walcowatym cokole, który będzie ograniczony dwiema trójkątnymi płytami.

Pomnik Papieża Polaka, Jana Pawła II, za zgodą Rady Miejskiej stanie przy kościele pw. Matki Bożej.


Z wnioskiem o pozwolenie na taką właśnie lokalizację pomnika wystąpił do Rady proboszcz Parafii Matki Bożej ks. Eugeniusz Dębicki. Przymiarki do jego budowy trwały już od kwietnia. Jednak dopiero teraz stało się to możliwe.


Budowa ma zostać sfinansowana ze środków pochodzących od ofiarodawców. Wg projektu Jan Paweł II zostanie przedstawiony w papieskich szatach z papieskimi insygniami. Jego postać zostanie usytuowana na walcowatym cokole, który będzie ograniczony dwiema trójkątnymi płytami.


Lokalizacja pomnika, zmarłego 2 kwietnia 2005 roku Jana Pawła II, przy kościele Matki Bożej wydaje się bardzo dobrym pomysłem. Tu przecież od lat usytuowana jest aleja Jana Pawła II. Tu w maju tego roku, przypomnijmy w 85 – tą rocznicę urodzin Ojca św., raciborzanie zorganizowali specjalny koncert. W piosence i wierszach wspominali ukochanego Papieża. Teraz wypada uzbroić się w cierpliwość poczekać na efekt pracy wielu Raciborzan.


/MaH/


- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here