Przedświąteczny dzień otwarty w Gimnazjum nr 1

0

13 grudnia odbył się przedświąteczny dzień otwarty w Gimnazjum nr 1 w Raciborzu. Tradycją szkoły są spotkania przed świętami Bożego Narodzenia, w organizację których zaangażowana jest cała społeczność szkolna: uczniowie, rodzice i nauczyciele.13 grudnia odbył się przedświąteczny dzień otwarty w Gimnazjum nr 1 w Raciborzu.
Tradycją szkoły są spotkania przed świętami Bożego Narodzenia, w organizację których zaangażowana jest cała społeczność szkolna: uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Celem corocznych spotkań połączonych z kiermaszem ciekawych i oryginalnych ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów
i nauczycieli jest zdobycie funduszy na działalność charytatywną prowadzoną przez samorząd uczniowski G1.

Zadaniem szkoły jest nie tylko odpowiednie przygotowanie do dalszej edukacji młodych ludzi, ale także ich wychowywanie, m.in. poprzez uwrażliwienie na potrzeby innych, mniej obdarowanych przez los.

W tym roku po raz pierwszy spotkanie nie zostało połączone z konsultacjami dla rodziców. To miał być wyjątkowy dzień, w którym rodzice mogą przyjść do szkoły razem z dziećmi, bez obaw i niepokoju spowodowanych pytaniem: „Co usłyszę na temat swojej pociechy?”. Tak też się stało. Na kiermasz przybyli tłumnie nie tylko obecni uczniowie wraz z rodzicami, ale również absolwenci G1. Nie zabrakło także rodziców, których dzieci ukończyły już G1. Takie odwiedziny są miłym wyrazem podziękowania.

Przybyli goście oprócz świątecznych zakupów mogli skosztować wyśmienitych wypieków domowych , a także wziąć udział w aukcji wyjątkowo pięknych stroików i zobaczyć wszystkie pracownie szkolne. Dla uświetnienia spotkania uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali przedstawienie jasełkowe pt. „A gdyby do nas przyszli…” oraz krótki koncert kolęd i utworów świątecznych.


Dochód z licytacji, kiermaszu
i kawiarenki zostanie przeznaczony na zakup upominków dla dzieci z zaprzyjaźnionego Domu Dziecka w Skorogoszczy oraz zorganizowanie spotkań świątecznych dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej „Caritas” w Raciborzu
i balu karnawałowego dla uczniów szkoły specjalnej.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here