Nasi na międzynarodowych targach

Walory i atrakcje turystyczne prezentować będą wspólnie Powiat Raciborski, Miasto Racibórz i czeska Opava na Międzynarodowych Targach Turystyki, Sportu i Wypoczynku, które odbędą się w Opolu w dniach od 5 do 7 maja.Wspólna promocja turystyczna ziemi raciborsko-opawskiej możliwa jest dzięki realizowanemu przez Urząd Miasta Racibórz projektowi pn. "Promocja miast Opawy i Raciborza na targach turystycznych w Opolu i Jabloncu nad Nysą", współfinansowanemu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Inicjatywy Wspólnotowej INTERREG IIIA Czechy-Polska.

Samorządy promować się będą głównie z wykorzystaniem publikacji związanych z turystyką. Oprócz tego na stoisku wystawienniczym znaleźć będzie można filmy i gadżety promocyjne, ulotki i inne materiały. Ofertę promocyjną stanowić będą również materiały, które na targi przekazały firmy ściśle związane z turystyką (tj. hotele i ośrodki rekreacyjno-wypoczynkowe).

Na realizację przedsięwzięcia Racibórz otrzymał dofinansowanie w kwocie 15 tys. zł. Otrzymane środki umożliwiły stworzenie profesjonalnego stoiska wystawienniczego oraz baneru, jak również umieszczenie dodatkowej informacji o miastach partnerskich w Katalogu Targowym – zarówno w Jabłońcu, jak i Opolu.

Międzynarodowe Targi Turystyki, Sportu i Wypoczynku w Opolu to kolejny etap realizacji unijnego zadania. Przypomnijmy, że Miasto Racibórz, Powiat Raciborski i czeska Opava prezentowały już wspólnie swoje atrakcje turystyczne w marcu tego roku na Międzynarodowych Targach Turystycznych "Eu roregion Tour 2006" w Jabłońcu nad Nysą.

/s/

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Mnie już to przestaje dziwić (i piszę to ze smutkiem), że włodarze tym miastem nie są zainteresowani. Znów wspomnę tutaj moje apele o to by zrobić coś z oświetleniem ulicy Opawskiej, która tonie w ciemnościach od kilkunastu już dni ( a także często jest „ciemna” ulica Reymonta). Może powinny takie uroczystości odbywać się w Raciborzu po 21:00? Jak wtedy jeden vip z drugim zaliczy glebę, zaryje brylami po chodniku to szybko zrobią coś z tymi mrokami. Ha nawet już niema komu flag powiesić w SRC!?

  2. Ten kto wpadł na pomysł darmowej grochówki i piwa pod pomnikiem powstanców sprowadził w to miejsce miejscowy margines- jeden z pijaków pojawił się nawet na uroczystosci tuż przed pomnikiem!Czy UM nie może marnować naszych pieniędzy w mniej widoczny sposób? Kolejny blamaż ciągle tych samych.

  3. czyste dno w wykonaniu naszych szacownych wlodarzy!!! i za co oni tyle pieniendzy kasuja od nas podatnikow??? to misto coraz bardziej schodzi na psy!!! niedlugo wybierzemy soltysa wsi Raciborz jak tak dalej bendzie!!! moze wtedy bendzie lepiej i bezpieczniej!!! panie Prezydencie moze obudzi sie pan z tego snu zimowego!!! mamy juz wiosne!!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here