Bezpłatne badania mammograficzne w raciborskim szpitalu

Szpital w Raciborzu zakwalifikowany został przez NFZ do prowadzenia „Programu Profilaktyki Raka Piersi”. W jego ramach kobiety w wieku od 50 do 69 lat skorzystać mogą z bezpłatnych badań mammograficznych w pracowni mammograficznej raciborskiej lecznicy. Oprócz kryterium wiekowego, panie chcące skorzystać z bezpłatnego badania nie mogą mieć wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich 2 lat. Odstępstwem od tego warunku jest pisemne wskazanie do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy. Z badań nie mogą skorzystać kobiety, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe w piersi.

Badania w ramach "Programu Profilaktyki Raka Piersi" wykonywane są w pracowni mammograficznej szpitala przy Gamowskiej, w dni powszednie – od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 16.30. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja – osobista, za pośrednictwem osoby trzeciej lub telefoniczna pod numerem 032 755 51 80. Rejestracja czynna jest w godzinach od 7.00 do 17.00. Pracownia Mammograficzna w raciborskim szpitalu dysponuje wysokiej jakości mammografem oraz systemem cyfrowej obróbki zdjęć firmy Agfa. Do badania należy przynieść ze sobą dokument z numerem PESEL oraz poprzednie badania mammograficzne.

/SaM/

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Władzom i mieszkancom Rybnika wypada pogratulować osiągniętego sukcesu i otrzymanie pozycji lidera (po wielu latach bycia w ścisłej krajowej czołówce). Taki wynik dla władz Rybnika i dla radnych jest najlepszą kampanią reklamowo-przedwyborczą (niczego nie musza obiecywać bo społeczeństwo widzi ich pracę po „owocach”). Niestety tą dysproporcję pomiędzy osiągnięciami UM w Rybniku a raciborskim magistratem można porównać do reklamy (ostatnio odnoszenie się do nich jest bardzo modne). Rybniccy …

  2. Rybnikowi nie tylko nie zazdroszcze ale po prostu gratuluje! Chyba jeszcze nikt nie zauwazyl na forum, ze na Rybniku mozemy skorzystac takze my. Nowym wladzom R=rza polecam nie tylko branie wzoru co takze polecam autenyczna wspolprace z tym miastem. Mysle, ze Rybnik nadal bedzie sciagal ciekawe inwestycje nie gorzej od Katowic a to sa miejsca pracy dla calego regionu. Ilekroc przejezdzam przez to miasto to widze cos nowego, ilekroc czytam slaska gazete = czytam o nowych pomyslach w Rybniku…

  3. Cos mi sie stalo z kompem i chyba moj poprzedni wpis nie poszedl. Po prostu gratuluje Rybnikowi. To miasto autentycynie zmienia sie niesamowicie. Mysle, ze Raciborz na prosperity Rybnika tez zyska bo przeciez tam sa nowe miejsca pracy dla calego regionu, a badzmy szczerzy = nawet dwoch Fudalich nie daloby rady sciagnac multipleksu do Raciborza bo on by sie tu nie utrzymal.

  4. Oczywiście GRATULACJE przede wszystkim mieszkańcom Rybnika. A co na to prezydent(Raciborza) Osuchowski – chyba do jesieni nikt nie zakłóci mu piastowania. A tak jak tu w Raciborzu nie mieć kompleksu Rybnika????

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here