„Do Raciborza tam i z powrotem”

„Do Raciborza tam i z powrotem” to wystawa prac – ogromnych długich rulonów papieru – na których rysowano Racibórz z dwóch perspektyw: młodych raciborzan i artystki wizualnej z Warszawy. Wszystko odbędzie się w dawnej poczekalni głównego dworca kolejowego w Raciborzu.

– Racibórz tam – relacje z II Festiwalu Sztuki trzASKoff, pokaz zdjęć oraz wystawa prac Anity Pasikowskiej, artysktki z Warszawy, która podczas festiwalu w maju rysowała Racibórz węglem na ogromnych rulonach papieru.


– Racibórz z powrotem – tym razem dzieci z Raciborza z okazji obchodow Dni Miasta rysowały węglem Racibórz z wlasnej perspektywy.


Ponadto zostanie pokazana seria czarno-białych fotografii podsumowaującyh festiwal trzASKoff, który miał swoje otwarcie właśnie na dworcu.


Impreza z cyklu "Miasta przypominanie" w ramach Dni Raciborza.Anita Pasikowska (na zdj.) od południa do wieczora rejestrowała życie Rynku (akcja "Spacer")

- reklama -

11 KOMENTARZE

  1. To cieszy! Mam jednak pytanie czy woda ze stacji uzdatniania na Gamowskiej nie jest bardziej „mineralna” z powodu bliskości dużego cmentarza na Głubczyckiej?:). Ja z przerażeniem patrzę jak pod cmentarną siatką ogrodzeniową na Głubczyckiej właściciel pola hoduje produkty rolne,którem potem znajdują nabywców u niczego nieświadomych konsumentów (cała szerokość cmentarza od strony miasta a także na całej długości tyłu cmentarza). Groby a dokładnie 2 metry dalej rosną sobie „smaczne” roślinki:))

  2. He he:) mała różnica te uprawy to nie jest przypadek jednego czy kilku padłych zwierzaków ale kwestia kilkutysięcy pochowanych nieboszczyków:). Cmentarz wkomponowany w pole uprawne albo pole uprawne wkomponowane w cmentarz (kolejność i kombinacja dowolna:)))

  3. Lepsza dobra woda, niz polityka i politykierzy. Na temat piszcie – na temat. A jeśli chodzi o rosliny w poblizu cmentarza. – czy to ważne kogo ty zjesz – ważne, że ciebie tyez zjedzą. jesteśmy tylko materią i energią w obiegu.

  4. Woda z Gamowskiej jest mokra.Chciałbym natomiast wiedzieć, czy zasadowa, czy kwasowa.Głównie chodzi mi o stopnie niemieckie w których się to określa.Zmiększanie wody przez SUW i to w jakim stopniu, tzn. od ujęcia (jej skład % pierwiastków), przez uzdatnienie dla odbiorców (to samo w %).Mam nadzieję ,że prezydent Bartela mi odpowie.

  5. Do Józefa Woda do picia powinna miec odczyn obojętny czyli pH około 7. W tym przypadku pewnie chodzi panu o twardość wody ktorą podaje sie w stopniach niemieckich. W myśl zasady – nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi – sądze ze doczeka się pan na odpowiedź.

  6. Myślałem że o tradycji niematerialnej, chłopskiej można sobie poczytać już w muzeach, czy też bibliotece.Dziękuję, mam to na tepecie w portalu, siedząc w kapciach i paląc „trafkę”.Pozdrawiam następców rodu.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here