Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w Raciborzu

Podczas raciborskiego finału WOŚP zebrano więcej niż w latach ubiegłych – doliczono się prawie 50 tys.zł. Sama aukcja przyniosła 2 tys. 390 zł. Najcenniejszy okazał się być minipomnik Matki Polki, który „poszedł” za 500 zł. XV finał WOŚP, dał nam wszystkim całą masę radochy, pod bardzo wieloma względami. Nie zawiedli wolontariusze, pogoda, publiczność, władze, urzędy, służby porządkowe, przedsiębiorcy, instytucje i ich pracownicy, widzowie, dzieciaki, stowarzyszenia. Wiem, że brzmi to jak bajka, ale po prostu tym razem wyszło wszystko! – mówi Dawi Wacławczyk, rzecznik prasowy raciborskiego sztabu.

Zebrano dokładnie 48.116,81 zł., 152,80 euro, 23,00 korony słowackie, 338,37 korony czeskie i biżuterię. To o około 8 tysięcy złotych więcej niż przed rokiem.Zespół „Czteropack” na scenie


Wacławczyk mówi, że najbardziej budującym wnioskiem jest to, że po raz pierwszy w całą akcję włączyło się tak wiele różnych ludzi, firm, instytucji i organizacji, które „pod dowództwem sprawnego sztabu zorganizowały wspólnie kapitalne wydarzenie społeczno – artystyczno – przestrzenne”.Mirosław Lenk ze zlicytowanym przez siebie winem domowej roboty


– W tegoroczny finał WOŚP włączyły się władze, organizacje i biznes. Ludzie i instytucje; koalicja i opozycja; prawica, lewica. Dobra idea wydobyła ze wszystkich ludzi najważniejszy element – widzącego i czującego CZŁOWIEKA. Okazuje się, że do pospolitego ruszenia nie trzeba nam jednak wojny, ani nawet stanu wojennego, a wystarczy piękna idea – komentuje rzecznik.

/SaM/

Koniecznie obejrzyj obszerną FOTORELACJĘ z raciborskiego finału WOŚP.

Czytaj także Raciborski sztab WOŚP dziękuje.

- reklama -
- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. bylo ZAJEBISCIE!!!!:D po prostu serce sie raduje kiedy widac tak wspaniala inicjatywe poparta jeszcze wspanialsza idea!!! ludziska jstescie genialni!! i powiem tak:kocham ludzi bo warto!!!:):):):):) ALE KOSMOS!!!

  2. chyba wydudniłeś również taki antałek, a teraz zastanów się od czego pochodzi słowo zajebiście? Inteligencja powinna się troszkę pohamować od obsceniów!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here