Finał IV edycji Powiatowej Halowej Ligi Piłki Nożnej Trampkarzy Młodszych

W przerwie zimowej sezonu piłkarskiego Podokręg Racibórz Śląskiego Związku Piłki Nożnej przy poważnym wsparciu samorządu lokalnego zorganizował, już po raz czwarty, rozgrywki piłkarskie dla najmłodszych adeptów piłki nożnej (rocznik 1996 i młodsi). Odbędą się 3 marca w hali sportowej w Kornowacu.Do rywalizacji o puchary, statuetki, dyplomy i sprzęt sportowy w tym roku przystąpiło 8 drużyn, które rozegrały 8 mini turniejów po to, aby w sobotę 3 marca spotkać się po raz dziewiąty i ostatecznie rozwiązać sportową rywalizację.

W pierwszej czwórce przed turniejem finałowym są drużyny : KS „Gosław” Jedłownik, RTP „Unia” Racibórz (dwie drużyny) i LKS „Start” Pietrowice Wielkie. Między tymi drużynami jest zwycięzca IV edycji ligi, w drugiej czwórce zagrają jeszcze LKS Pstrażna, LKS Tworków, SL Salos Oratorium Pogrzebień i KS „Silesia” Lubomia.

Oczywiście jak na porządną ligę przystało wyłoniony zostanie król strzelców, najlepszy zawodnik i najlepszy bramkarz, przewidziany jest też upominek dla najmłodszego uczestnika.

Wydawać by się mogło, że skoro w Podokręgu Racibórz zrzeszonych jest około 50 klubów piłkarskich, to chętnych do gry w takiej lidze będzie tylu, że organizator z wielkim trudem ogarnie przyjęcie wszystkich drużyn.

Okazuje się jednak, że różne przyczyny decydują o ograniczeniu w klubach dostępu do gry w takich zawodach najmłodszym dzieciom, oczywiście z przykrymi późniejszymi konsekwencjami, bo wszyscy wiemy, że czego Jaś się za młodu nauczy to Jan na starość umie.

/Piela/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here