86 mln zł brakuje na dokończenie budowy raciborskiego szpitala

Powiat ma dostać z RPO 19 mln zł na zakup sprzętu medycznego. Wydatki związane z budową i wyposażeniem techniczno-gospodarczym zostaną sfinansowane ze środków budżetu państwa i powiatu.
W środę 9 maja w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego w Warszawie odbyło się spotkanie, którego tematem było zawarcie Kontraktu dla Województwa Śląskiego na lata 2007-2008. Dyskutowano m.in. o dokończeniu budowy raciborskiego szpitala.

Na spotkaniu założono, że budowę powinno się zakończyć w 2008 roku, głównie ze środków pochodzących z budżetu państwa przy zaangażowaniu środków z RPO oraz budżetu powiatu.

Na dokończenie inwestycji brakuje ok. 86 mln zł. To wydatki związane z budową, pierwszym wyposażeniem technicznym i gospodarczym oraz wyposażeniem obiektu w odpowiedni sprzęt medyczny. Ustalono, że koszt zakupu sprzętu medycznego, którego wartość jest szacowana na kwotę ok. 19 mln zł, zostanie pokryty w głównej mierze z RPO na lata 2007-2013, natomiast wydatki związane z budową i wyposażeniem techniczno-gospodarczym zostaną sfinansowane ze środków budżetów: państwa i powiatu.

Obecnie, przeprowadzane są szczegółowe analizy kosztów dokończenia budowy szpitala, które zostaną przekazane do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here