Może kiedyś w Raciborzu? Kolejny ciekawy przykład do wykorzystania…

Rybnicki MOSiR jest gospodarzem finałów Mistrzostw Polski w piłce nożnej chłopców (rocznik 1993) pomimo tego, iż w reprezentacji śląska na ten turniej nie ma ani jednego zawodnika z Rybnika.


Prezydent Miasta Rybnika Adam Fudali przyjął honorowy patronat nad 21 edycją Turnieju Finałowego o Puchar Wacława Kuchara w piłce nożnej chłopców. Zatem od poniedziałku 2 lipca na płycie głównej stadionu miejskiego w Rybniku rozgrywane są mecze pomiędzy ośmioma reprezentacjami województw wyłonionymi w drodze wcześniejszych eliminacji makroregionalnych.Losowanie podzieliło drużyny na dwie grupy. Do grupy I trafiły: Łódź, Szczecin, Rzeszów i Katowice, a do grupy II: Warszawa, Poznań, Wrocław i Lublin.
Zwycięzcy grup zagrają w sobotę 7 lipca w meczu finałowym, który rozpocznie się w samo południe o godz. 12.00. Stawką tego meczu jest tytuł Mistrza Polski w piłce nożnej rocznika 1993. Wcześniej drużyny, które zajmą drugie miejsca w grupach zagrają o brązowy medal. Początek tego meczu o godz. 10.00.
W czwartkowe wczesne popołudnie zakończyła się rywalizacja w grupie I.
Reprezentacja Śląska pokonała reprezentację woj. łódzkiego 2:0 (1:0) i było to jej trzecie kolejne zwycięstwo w turnieju, Drużyna prowadzona przez Henryka Papieroka i Zbigniewa Oszka awansowa do ścisłego finału z kompletem punktów i bez straconej bramki. Finałowym przeciwnikiem „Ślązaków” będzie reprezentacja woj. lubelskiego, która wcześniej gładko pokonała Wrocław 2:0 i Warszawę 3:1, zapewniając sobie I miejsce w grupie II bez względu na wynik meczu z Poznaniem. Wcześniej Poznań zremisował z Wrocławiem 1:1 i przegrał z Warszawą 0:1.     W równolegle rozegranym spotkaniu reprezentacja woj. podkarpackiego pokonała reprezentację woj. zachodnio – pomorskiego również 2:0. Nie wystarczyło to „rzeszowiakom”, aby włączyć się do walki o medale ponieważ we wcześniejszych spotkaniach ulegli reprezentacji woj. śląskiego 0:1 i zremisowali z „łódzkim” 1: 1.
Reprezentacja woj. zachodnio – pomorskiego po wcześniejszych porażkach z Katowicami i Łodzią w identycznym stosunku 0:3 odpadła z dalszych gier.
O brązowy medal zagra zatem reprezentacja woj. łódzkiego prowadzona przez Marka Dziubę (onegdaj reprezentanta Polski ), która w tej chwili czeka jeszcze na swojego przeciwnika. Ostateczne wyniki turnieju opublikujemy w niedzielę 8 lipca, ale już dziś cieszymy się z awansu chłopców z Górnego Śląska do finału. Dotychczas rozegrane spotkania stały na wysokim poziomie, a dzięki bardzo dobrym warunkom do gry chłopcy mogli w pełni zaprezentować swoje indywidualne umiejętności techniczne. Mimo dużego nasilenia gier murawa na płycie głównej w Rybniku dalej jest równa i zielona.
/Piela/zobacz fotorelację

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here