Pływacy raciborskiej „Victorii” wyjeźdżają do Werdohl

W czwartkowy wieczór 31 sierpnia 38 zawodników MKS – SMS „Victoria” Racibórz wyjeżdża na 23 Międzynarodowe Zawody Pływackie do Werdohl ( Niemcy).

Po raz pierwszy raciborzanie pływali na odkrytym obiekcie w Werdohl (Niemcy) w 2003 r. Od tego czasu sporo się wydarzyło, a Raciborska "Victoria" podpisała umowę o współpracy sportowej z SV 08 Werdohl – organizatorem zawodów.Ta wymiana sportowa jest "żywym" przykładem realizacji założeń umowy o partnerstwie między powiatami raciborskim i Markischer Kreis. Począwszy od 2004 r, co roku, zawsze w maju, Racibórz gości młodych sportowców, najlepszych zawodników reprezentujących kluby z terenu powiatu Markisher Kreis, na Międzynarodowych Zawodach Pływackich o Puchar Prezesa MKS – SMS "Victoria".Od początku w organizację tych przedsięwzięć zaangażowani są prezesi obu klubów ze strony niemieckiej Hans Peter Guder i Sławomir Szwed ze strony polskiej. Pierwszy wyjazd zawodników "Victorii" do Niemiec był możliwy do przeprowadzenia dzięki wielkiemu zaangażowaniu się rodziny Fabian.

W tym roku zawody odbędą się 1 i 2 września, a w uroczystym otwarciu połączonym z marszem narodów, będzie uczestniczyć oficjalna delegacja władz powiatu raciborskiego. Obecność radnych powiatu związana jest z organizacją przez stronę niemiecką cyklu spotkań i studyjnych rozmów dotyczących współpracy w ramach układu partnerskiego i poznania specyfiki funkcjonowania administracji samorządowej takiego szczebla w Niemczech.Tradycyjnie zawody organizowane w partnerskim powiecie Markischer będą szansą na sprawdzenie, jak na sportową formę zawodników wpłynęły wakacje. Najważniejszą jednak przesłanką tego wyjazdu jest bezpośredni kontakt z rówieśnikami z Niemiec oraz stworzenie kolejnej grupie młodych sportowców możliwości poznania nowego miejsca w Europie, a samo pływanie na odkrytym basenie, położonym w urokliwej górzystej miejscowości niewątpliwie stanowić będzie nowe doświadczenie. 


/Piela/

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here