W Ekstralidze kobieca drużyna RTP „Unia” Racibórz zwyciężyła w Sosnowcu

Po wygranej w ostatnim meczu rundy jesiennej RTP „Unia” zakończyła rozgrywki w Ekstarlidze na III miejscu.

Podopieczne trenera Remigiusza Trawińskiego w wyjazdowym meczu pokonały Czarne Sosnowiec 2:1 (1:0).

W spotkaniu rozegranym 10 listopada, niestety na kiepsko przygotowanym boisku i w trudnych warunkach atmosferycznych, po bramkach napastniczek Anny Sznyrowskiej i Patrycji Wiśniewskiej RTP „Unia” Racibórz dopisała do swojego konta 3 pkt. Honorowego gola dla gospodarzy zdobyła Ewa Górzyńska.

Mecz rozpoczął się od dwóch groźnych ataków zawodniczek z Sosnowca, ale już w następnych minutach zawodniczki raciborskiej „Unii” podejęły ostrą walkę o środek pola i stworzyły sobie dogodne sytuacje na zdobycie gola. Udało się wreszcie w 17 min, gdy po rzucie wolnym wykonanym przez Darię Kasperską piłka trafiła do Anny Sznyrowskiej, która zdobyła pierwszego gola w tym spotkaniu. W 20 min spotkania Marta Sęga uderzyła mocno i celnie ale bramkarka „Czarnych” Anna Polok obroniła. W końcówce pierwszej części spotkania jeszcze Anna Sznyrowska była w sytuacji „sam na sam”, ale gola nie zdobyła.

Po przerwie nadal trwała ostra walka na grząskim boisku. Po godzinie gry Patrycja Wiśniewska miała swoją szansę na zdobycie gola. Bramkarka Czarnych Anna Polok po raz kolejny interweniowała skutecznie. Tymczasem po kilku sytuacjach niewykorzystanych przez zawodniczki raciborskiej „Unii” w 65 min. spotkania po rzucie rożnym wyrównały „Czarne” Sosnowiec. Gola zdobyła wprowadzona do gry kilka minut wcześniej Ewa Górzyńska.
Dziesięć minut później w polu karnym „Czarnych” Sosnowiec żółtą kartką za symulowanie faulu została ukarana Anna Sznyrowska, która była raczej „nieczysto” atakowana.
W 80 min. spotkania skutecznie zagrała Patrycja Wiśniewska, która strzałem zza pola karnego pokonała bramkarkę „Czarnych” ustalając wynik spotkania. Piłka zanim wpadła do bramki odbiła się jeszcze od poprzeczki.

W sobotnim spotkaniu RTP „Unia” Racibórz zagrała w następującym składzie Daria Antończyk, Katarzyna Krupa, Paulina Rytwińska, Kamila Darda, Daria Kasperska, Paulina Kawalec, Agnieszka Różkowska (od 89 min. Magdalena Koziura), Marta Sęga, Natalia Surma (od 75 min. Kinga Bandych), Patrycja Wiśniewska i Anna Sznyrowska.

W przedsezonowych wypowiedziach trenerzy Remigiusz Trawiński i Andrzej Jasiński wyraźnie stawiali sobie za cel miejsce w pierwszej trójce. Mogą być zadowoleni, bo plan jak na razie udało się zrealizować, choć wcale nie było łatwo.