Dla dzieci na Ukrainie

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oddział w Rciborzu organizuje zbiórkę artykułów szkolnych i zabawek dla dzieci na Ukrainie.
Mamy okazję w pierwszych dniach czerwca, a więc przy okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, dostarczyć ukraińskim dzieciom zabawki, przybory szkolne i artykuły papiernicze – mówi koordynator zbiórki, przewodnicząca szkolnego koła TPD przy Szkole Podstawowej nr 15, Małgorzata Kozioł.
Ofiarodawcy proszeni są o przekazanie rzeczy do pedagogów szkolnych placówek: Szkoła Podstawowa nr 15 przy ul. Słowackiego, Zespół Szkół Ekonomicznych przy ul. Gimnazjalnej i Zespół Szkół Zawodowych przy ul. Wileńskiej.
Tu przewodniczący szkolnych kół TPD otrzymane dary podzielą i zapakują, a następnie przekażą młodzieży Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu, która przy okazji wyjazdu turystycznego na Wschód spotka się z ukraińskimi dziećmi i obdaruje je prezentami od ofiarodawców z Raciborza. Zbiórka potrwa do maja.


Cieszy inicjatywa młodych ludzi z ZSO i ich opiekunów, którzy planując zrealizowanie swoich planów turystycznych, patrzą szerzej i myślą o innych – podkreśla prezes oddziału raciborskiego Krystyna Klimaszewska. Zobowiązują się wziąć prezenty dla dzieci, dlatego my, członkowie kół terenowych chętnie podejmiemy się zbiórki artykułów. Jednak zwracamy się z apelem do wszystkich mieszkańców Raciborza o pomoc w realizacji przedsięwziecia i wsparcie akcji młodzieży i nauczycieli skupionych w kołach Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.


/BSp/

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here