W meczu mistrza ligi ze zdobywcą pucharu ligi lepsi mistrzowie

0

A. Drewniak Team mistrz ligi wygrał 7:5 (4:3) z drużyną Rozruch-Ofistar zdobywcą pucharu ligi mecz na zakończenie halowych rozgrywek piłki nożnej w Raciborzu.

Po raz pierwszy w dziewięcioletniej historii rozgrywek halowej piłki nożnej w Raciborzu w niedzielę 9 marca odbył się mecz o super puchar ufundowany przez Starostę Raciborskiego. Szkoda tylko, że w końcówce spotkania emocje wzięły górę i nie obyło się bez wykluczeń z gry.

- reklama -

Ogólnie mecz mógł się podobać. W zasadzie grały obie drużyny, ale na początku gole zdobywali tylko zawodnicy A.Drewniak Team, którzy prowadzili już 3:0 po trafieniach Tomasza Sobeczki, Bartosza Winklera i Wojtka Grabinioka. Rozruch-Ofistar zaczął odrabiać straty za sprawą dwóch goli zdobytych przez Sebastiana Kapinosa, czwartego gola dla "mistrzów" zdobył Wojciech Grabiniok, ale chwilę później trafił Patryk Podstawka. Na przerwę drużyny schodziły przy stanie 4:3 dla A.Drewniak Team.

 

Druga połowa rozpoczęła się od gola wyrównującego wynik spotkania zdobytego przez Patryka Podstawkę. W kolejnej części drugiej połowy spotkania dwie bramki zdobyli Tomasz Sobeczko i Bartosz Winkler i było 6:5 dla "mistrzów", jednak chwilę później piątego gola dla Rozruch-Ofistar zdobył Łukasz Pytlik.

Na około 2 min. przed zakończeniem spotkania przy jednobramkowym prowadzeniu zespołu A.Drewniak Team na interwencję wślizgiem na pograniczu faulu zdecydował się bramkarz Kamil Ozór, co wywołało zdecydowane protesty zawodników drużyny Rozruch-Ofistar w konsekwencji, których Jarosław Rachwalski został ukarany żółtą kartką, a po komentarzu decyzji sędziego ujrzał żółty kartonik po raz drugi i musiał opuścić boisko. Osłabiona drużyna Rozruch-Ofistar straciła jeszcze jednego gola i było po meczu.

 

Chociaż piłka nożna jest grą kontaktową, to halowa odmiana tej dyscypliny wymaga od zawodników większego poszanowania przeciwnika i sędziów. Dziwi nieco brak kontroli własnych emocji i pozwalanie sobie na niesportowe zachowanie wobec sędziów i zawodników, z których zdecydowana większość uprawia tę dyscyplinę sportu od kilkunastu lat i często posiada dość wysokie umiejętności piłkarskie.

 

W meczu o superpuchar drużyny wystąpiły w następujących składach:
A.Drewniak Team: Kamil Ozór(ż), Przemysław Łukoszek, Jarosław Jania, Grzegorz Baran, Dariusz Binek(ż), Roman Kowalczyk, Jerzy Halfar(kpt.), Wojciech Grabiniok, Tomasz Sobeczko, Bartosz Winkler.
Rozruch-Ofistar: Dariusz Klimek, Andrzej Jasiński, Artur Potaczek(ż), Patryk Podstawka, Łukasz Pytlik, Jarosław Rachwalski(cz.po ż,ż), Sebastian Kapinos(ż), Maciek Sromek, Łukasz Wuzik.

/Piela/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here