Konferencja poświęcona świadomemu wykorzystywaniu energii przez najmłodszych

Na początku kwietnia delegacja z Raciborza wzięła udział w konferencji w ramach projektu "Aktywni obywatele Europy na rzecz świadomego wykorzystania energii – począwszy od przedszkoli".

W konferencji, która odbyła się w Leverkusen w ramach projektu realizowanego wspólnie z miastami partnerskimi Raciborza, a więc Leverkusen i Villeneuve d’Ascq, wzięli udział przedstawiciele samorządu (naczelnik WOŚiR, naczelnik WEKiS i inspektor WOŚiR) oraz dyrektorzy raciborskich przedszkoli (Urszula Frydel – dyrektor P15, Beata Wawrzynek – dyrektor P13, Ewa Zimny – dyrektor P10, Janina Bartoń – dyrektor P3). 

- reklama -

 

Projekt "Aktywni obywatele Europy na rzecz świadomego wykorzystania energii – począwszy od przedszkoli" współfinansowany jest ze środków unijnych w ramach programu „Europa dla obywateli”.

 

Konferencja miała głównie na celu wymianę doświadczeń z zakresu, jak uczyć  poszanowania energii najmłodszych. Podobna konferencja z udziałem przedstawicieli miast partnerskich ma się odbyć w przyszłym roku w Raciborzu.

 

W ramach wizyty raciborska delegacja odwiedziła również niemieckie przedszkola i zapoznała się z działalnością oświatową instytutu Natur Gut-Ophoven, który był inicjatorem współpracy miast partnerskich w tym zakresie. 

 

/KJ/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here