Siatkarska drużyna Zespołu Szkół Mechanicznych najlepsza

0

W sobotę 12 kwietnia w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Raciborzu odbył się II Memoriał im. Franciszka Witkowskiego w piłce siatkowej chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych.

- reklama -

Franciszek Witkowski przez całe życie zawodowe związany był ze sportem szkolnym, był pierwszym dyrektorem Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Klasztornej w Raciborzu, wcześniej jako zawodnik grał w piłkę siatkową w KS "Rafako" Racibórz. Pomimo niewysokiego wzrostu był szybki i skoczny, więc z powodzeniem występował na pozycji atakującego. Ponadto posiadał wielką umiejętność wykorzystania bloku stawianego przez przeciwnika, który bardzo często umiejętnie "obijał". Niestety jedenaście lat temu "odszedł" przedwcześnie. W zeszłym roku w dziesiątą rocznicę śmierci po raz pierwszy raciborski MOS zorganizował mecz memoriałowy ku pamięci "Franka".

W tym roku, w turnieju prowadzonym przez przyjaciół pana Franciszka sędziów siatkarskich Jerzego Gizowskiego i Józefa Kawalca wspieranych przez Piotra Leksa, wzięło udział pięć drużyn. W pierwszych meczach zagrały ze sobą reprezentacje Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 i Zespołu Szkół Budowlanych. Zwyciężyła "jedynka" (25:9), a w drugim meczu drużyna Zespołu Szkół Mechanicznych pokonała ekipę Zespołu Szkół Zawodowych (25:22). W tej fazie turnieju grano jednego seta do 25 pkt. Męska reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomicznych wylosowała wolny los i szczęśliwie awansowała do "trójki".

 

 

W meczu o IV miejsce spotkały się drużyny ZSB i ZSZ. Wygrała drużyna zespołu Szkół Zawodowych prowadzona przez Piotr Dastiga 2:0 (25:18, 25:22). 

Mecze o pierwsze trzy miejsca w turnieju rozegrano systemem "każdy z każdym" do dwóch pełnych setów wygranych. W wyniku losowania w pierwszych dwóch meczach zagrała drużyna Zespoły Szkół Ekonomicznych. Niestety oba mecze przegrała ulegając najpierw drużynie Zespołu Szkół Mechanicznych 0:2 (20:25 i 19:25), a później również 0:2 (18:25 i 19:25) ekipie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1.

Ostatni mecz turnieju okazał się wielkim finałem, w którym Zespół Szkół Mechanicznych pokonał drużynę Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 2:1 (w setach 25:22, 27:29, 15:11). W zwycięskiej drużynie prowadzonej przez Damiana Sergiela w sobotę zagrali: Mateusz Olszewski, Rafał Stanienda, Patryk Witkowski, Rafał Nowak, Paweł Dudacy, Mateusz Małecki, Patryk Pawęski.

 

 

Sobotni Memoriał honorowym patronatem objął starosta raciborski Adam Hajduk, a starostwo powiatowe w Raciborzu ufundowało puchar i piłkę Mikasa za I miejsce oraz nagrody rzeczowe na wyróżnienia indywidualne, które w tym roku przypadły w udziale Mikołajowi Siedlokowi z ZSO Nr 1 i Rafałowi Staniendzie z ZSM. Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przygotował puchary za miejsca II i III oraz dyplomy. Otwarcia turnieju i wręczenia nagród dokonał Janusz Obarymski obecny dyrektor Miedzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Raciborzu i rejonowy organizator sportu w Szkolnego Związku Sportowego.

Za rok trzecia edycja Memoriału, miejmy nadzieję, że już w kompletnej obsadzie raciborskich szkół ponadgimnazjalnych.

 

/Piela/ 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here