Irena Czuta – Pakosz mistrzynią świata w biegach górskich

Irena Czuta-Pakosz z Kędzierzyna Koźla wybiegała złoty medal Mistrzostw Świata Masters w Biegach Górskich w Czechach.

To jeden z największych sukcesów w jej karierze. Wcześniej zawodniczka zdobyła złoty medal Mistrzostw Świata. Podczas zawodów rozegranych w sobotę, w miejscowości Dolni Morava, panie musiały pokonać dystans 11,3 km. Biegaczki wystartowały na wysokości 495 metrów. Meta znajdowała się już na poziomie 1223 metrów.

- reklama -

 

Irena Czuta-Pakosz wygrała z czasem 1:02:10. Druga na mecie Niemka Anke Haertl była gorsza o 0:3:00, a brązowa medalistka z Anglii Evelyn Dugdale straciła do liderki ponad 4 minuty.

 

Podczas Mistrzostw Świata w 2004 roku, które rozegrano we Włoszech, Irena Czuta-Pakosz wywalczyła srebrny medal, natomiast w 2006 r. przywiozła złoty krążek ze Szwajcarii.

 

– Każdy z tych medali ma dla mnie ogromną wartość. Bardzo się cieszę z tego ostatniego sukcesu. Byłam wzruszona, gdy podczas dekoracji wręczania medali odegrano Mazurka Dąbrowskiego. Muszę przyznać, że byłam bardzo dobrze przygotowana do tych zawodów pod względem kondycyjnym. Start w mistrzostwach świata poprzedziłam 6-tygodniowym treningiem w Austrii i to na o wiele większych wysokościach – tłumaczy zawodniczka Technika Komorno, dodając, że dla takich chwil warto ciężko trenować.

 

oprac./ab/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. gratulacje 🙂
    tylko zasnatawiam sie czemu na miniaturce zjdecia jest p. BEATA SZYJKA :))
    a tak swoja droga raciborz moglby zorganizowac jakis bieg uliczny dla wszystkich raciborzan i nie tylko np na 10 km

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here