„Pisać po niemiecku” – międzynarodowe warsztaty pisarskie

0

Od 8 do 11 oraz od 13 do 16 września Instytut Stosunków Zagranicznych  (ifa) oraz Górnośląskie Centrum Kultury i Spotkań im. Eichendorffa organizują po raz czwarty międzynarodowe warsztaty pisarskie w Łubowicach.

Na warsztaty zapraszamy studentów oraz młodych ludzi z krajów Europy Wschodniej i Środkowej, którzy chcą się uczyć i pisać teksty literackie w języku niemieckim. Pod okiem profesjonalnego pisarza z Niemiec, Tilman Rau, będą poznawać podstawę pisania kreatywnego i szlifować własne talenty.

- reklama -

 

Odbędą się też spotkania pod patronem niemieckiego centrum w Hluczynie w Czechach, z młodymi osobami i reprezentantami mniejszości niemieckiej z Raciborza oraz Hluczyna. Impreza odbędzie w dniach 9 oraz 14 września o godz. 16:00.

 

Młodzi uczestnicy będą mieli okazję przedstawiać publiczności kilka tekstów ze swojego własnego repertuaru, w dniach 11 oraz 16 września o godz. 17:00 w parku im. Eichendorffa przed ruiną zamku. Zapraszamy do recytacji wszystkich zainteresowanych językiem niemieckim oraz literaturą.

 

Kontakt i więcej informacji:
Christian Herkt,  [email protected]; tel. +669 496 075

 

oprac./ab/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here