Śmiertelny wypadek na ulicy Wojska Polskiego

W sobotę, 13 grudnia ok. godz. 10.15, na przejściu dla pieszych na ulicy Wojska Polskiego została śmiertelnie potrącona 85 letnia kobieta, mieszkanka Raciborza.

45 letni raciborzanin jadąc samochodem marki VW golf potrącił przechodzącą  przejściem dla pieszych raciborzankę. W wyniku potrącenia kobieta poniosła śmierć na miejscu. Kierowca samochodu okazał się  nietrzeźwy – w wydychanym powietrzu miał 1.7 promila alkoholu, a po ponownym badaniu 1.9 promila. Odmówił również składania jakichkolwiek wyjaśnień tłumacząc się szokiem związanym z wypadkiem. Został zatrzymany do wytrzeźwienia.

- reklama -

 

 

Podejrzanemu przedstawiono zarzut z artykułów:  177 par. 2 oraz  178 pra. 1 kodeksu karnego w związku z art. 178 par. 1 o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym pod wpływem alkoholu.

 

Dzisiaj, 15 grudnia, podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Raciborzu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Jak informuje rzecznik prasowy raciborskiej policji, M. Wolszczak, grozi mu kara pozbawienia wolności od 9 miesięcy do 12 lat.

 

Tylko w ciągu trzech dni, tj. od 11 do 13 grudnia – dodaje M. Wolszczak – zatrzymano 7 nietrzeźwych kierowców, w tym 3 rowerzystów.

 

/w/

- reklama -

12 KOMENTARZE

 1. od 9m-cy do 12 lat bo byl pod wplywem alkoholu i nieumyslne spowodowanie smierci – dobrze myle?????? Bo dla mnie nieumyslne byloby wtedy gdyby mu wlali, a on tego bylby nieswiadomy a nie pierwszebadanie 1,7 drugie 1,9 czyli rosnace. Aco ma teraz powiedziec rodzina tej nieszczesnej babci. Na rynek i ………………..

 2. Najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny tej pani. Dożyła tak
  sędziwego wieku i musiała zginąć z powodu takie idioty. Powinni go
  sądzić jak za zabójstwo bo to on pił, on wsiadł do tego samochodu, to
  on nim jechał i TO ON ZABIŁ CZŁOWIEKA!!! Należy się najsurowsza kara i
  wszystkim pijanym kierowcom powinni dożywotnio zabierać prawo jazdy.
  Może pomogłoby to chociaż trochę. Jak tu nie być za karą śmierci…

 3. Po prostu szkoda słów, mówi się o tym na ogrągło a i tak znajdzie się taki (…), który nie pomyśli no i potem mamy takie tragedie. Szczere współczucia dla rodziny poszkodowanej…

 4. Serdecznie współczuję rodzinie ofiary wypadku.
  Ten wypadek jest kolejnym dowodem na to, że mamy w kraju beznadziejne prawo. Pijaków kierowców jest z dnia na dzień coraz więcej. Jeżdżą bez względu na porę dnia pod nosem komisariatu!! Proponuję, aby upublicznić gęby tych potencjalnych zabójców, odbierać dożywotnio prawo jazdy. Dodatkowo powinni płacić rodzinom ofiar odszkodowania. Za skutek śmiertelny DOŻYWOCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. od 9 miesiecy???przeciez on zabil czlowieka!!!i co z tego ze byl pod wplywem alkoholu to niby nieumyslnie???tym bardziej powinien dostac wiekszy wyrok i powinni go sadzic jak za zabojstwo a nie wypadek ze skutkiem smiertelnym no ale do poki w polsce jest taka debilna wladza i prawo to nic sie nie zmieni.Wspolczucia dla rodziny tej pani

 6. Preblem pijanych kierowców był jest i będzie jesli jego rozwiązania bedziemy upatrywac w wysokości sankcji karnych . Preblem jest nie w wyskości nawet najdrastycznych sankcji .To jest problem społecznu i technologiczny . To proflaktyka .porpaganda, potepienie ale i technologia .Mozna produkowac juz pojazdy co nie uruchomią się gdy kierowca bedzie w stanie po użyciu alkoholu …

 7. PIJANYM kIEROWCOM STOP.
  KIEDY WRESCIE KIEROWCY BEDA PRZESTRZEGAC PRZEJSCIA DLA PIESZYCH?
  DLA KOGO JEST TO WLASCIWIE TO PRZEJSCIE DLA PIESZYCH?
  DLA ROZPEDZONEGO SAMOCHODU ALBO DO PRZECHODNIA?

 8. Bardzo
  łatwo komuś tak wszystko osądzać… Strasznie łatwo… Każdy powinien
  popatrzeć na siebie i pilnować swojego podwórka. Bo osądzanie
  przychodzi ludziom szybko. Zbyt szybko..
 9. Głupota!!!
  W biały dzień, ci co siadają po alkoholu są poprostu nienormalni.
  A mogła sobie kobieta jeszcze spokojnie pożyć kilka lat. Kondolencje dla rodziny

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here