Porwijmy instrumenta a porzućmy lamenta

0

W świąteczny nastrój wprowadziły nas przedszkolaki z raciborskich przedszkoli oraz z przedszkola w Syryni.

Chociaż pogoda nie nastrajała świątecznie, za oknem deszcz i plucha, a zima chyba zapomniała o swoich obowiązkach, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu 18 grudnia br. od rana rozbrzmiewały kolędy i pastorałki. W świąteczny nastrój wprowadziły nas przedszkolaki z raciborskich przedszkoli oraz z przedszkola w Syryni.
Tego roku aż 11 przedszkoli wzięło udział w VII Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek pod hasłem „Porwijmy instrumenta a porzućmy lamenta”.

- reklama -

 

Komisja w składzie: Katarzyna Nawrat – Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Raciborzu, Piotr Libera – emerytowany nauczyciel muzyki, kierownik wielu raciborskich chórów oraz Małgorzata Szczygielska – Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu bacznie przysłuchiwała się małym wykonawcom kolęd. Maluchy oprócz śpiewu, przyniosły ze sobą instrumenty: janczary, trójkąty, bębenki, na których radośnie przygrywały. Repertuar był bardzo urozmaicony, nie powtórzyła się żadna kolęda ani pastorałka a dzieci zaśpiewały pięknie, co oświadczyła zgodnie Komisja.

 

Jak co roku przedszkolaki przybyły z własnoręcznie wykonanymi ozdobami choinkowymi, którymi przyozdobiły biblioteczne drzewko.

 

 

 

 

 

Na zakończenie wszyscy uczestnicy Przeglądu otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here