Wójt Gierałtowic opowie o ekologicznej energetyce

16

W środę 3 lutego gościem RSS Nasze Miasto będzie pracownik naukowy Politechniki Śląskiej dr inż. Joachim Bargiel, wójt gminy Gierałtowice, nagrodzonej w konkursie "Gmina przyjazna inwestorom".Wykład otwarty w PWSZ w ramach Akademii Społeczno – Gospodarczej będzie dotyczył między innymi Europejskiego Pakietu Energetycznego 3×20. Na terenie Gierałtowic w ramach programu pod nazwą „Innowacyjna gmina” tworzy się m.in. nowoczesne gminne centra energetyczne, dzięki którym nie tylko efektywniej wykorzystuje się energię elektryczną i ciepło ale także buduje  niezależność energetyczną gminy. Gierałtowicom od lat udaje się pozyskiwać na ten cel dofinansowania z różnych poza gminnych źródeł. Nowoczesna polityka energetyczna Gierałtowic wiąże się nie tylko z efektem ekologicznym ale przynosi gminie realne oszczędności. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 
W imieniu RSS Nasze Miasto spotkanie poprowadzi szef Komisji Rewizyjnej NaM Mariusz Marchwiak – na co dzień wydawca ogólnopolskiego pisma branżowego Nowa Energia. Początek spotkania o godz. 17.00

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

16 KOMENTARZE

 1. NaM
  NaM – PRZEDSIĘBIORCZY SAMORZĄD. Pod
  takim hasłem RSS Nasze Miasto chce promować swoją strategię dla
  Raciborza. W autorskim programie stowarzyszenie stawia m.in. na
  INNOWACJE, PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ, ROZWÓJ oraz DIALOG SPOŁECZNY.
  [img]http://www.naszraciborz.pl/img/sep_komentarz.gif[/img]
 2. No nikt mi nie odpisał przy [url=http://www.raciborz.com.pl/art15062.html]http://www.raciborz.com.pl/art15062.html[/url]
  Czy NaM zmienił strategię i wyrzucił z deklaracji członkowskiej zapis, że nie należy się do parti politycznej?
  Czy może M. Rapnicki rzucił legitymacjami PiS i parti Maciarewicza (zapomniałem nazwy) o przynależności do której z dumą opowiadał przy różnych okazjach? A może R. Myśliwy zmienił poglądy, które wyraził w jednym z felietonów, czemu do nam nie przyjmują „partyjniaków”?
  Czy NaM komentuje tylko to co wygodne?
  Cztery pytania – proszę o odpowieź przynajmniej na dwa (później możecie swego adwersarza tradycyjnie obrzucić błotem).

 3. 1. NaM nie zmienił strategii i nie wyrzucił z deklaracji członkowskiej tego zapisu, 2. Marek Rapnicki już dwa lata temu zawiesił swoje członkostwo w PiS i choć pozostaje zdeklarowanym sympatykiem PiS na pozomie parlamentarnym to dziś nie jest już ani członkiem ani nawet sympatykiem raciborskich struktur lokalnych tej partii. Nie należy też do partii Macierewicza. 3. Nic mi nie wiadomo też by Robert Myśliwy zmieniał swoje poglądy w tej sprawie, 4. NaM jako stowarzyszenie z zasady nie bierze udziału w dyskusjach internetowych, a komentarze które są pisane przez członków zarządu pod nazwą NaM to oświadczenia lub uzupełnienie do publikowanych tekstów prasowych.

 4. Nie jestem czlonkiem zarzadu NaM a tylko czlonkowie zarzadu uzywaja w imieniu stowarzyszenia nazwy NaM stad @słonce_raciborza. Mam jednak pelna wiedze by odpowiedziec Ci na postawione pytania, bo jak pisalem NaM nie bierze udzialu w dyskusjach a jedynie sklada oswiadczenia lub uzupelnia komentowane teksty. Jestem zwyczajnym czlonkiem NaM i wiem, ze pan Rapnicki nie jest dzis ani czlonkiem lokalnego PiS anie stowarzyszenia Dobro Ojczyzny, choć dla tych ostatnich pisze czasem teksty, ktore zamieszczane sa w ich miesieczniku.

 5. Wczoraj miałem okazję rozmawiać z kimś znajomym, kto jest członkiem PiS. Zapytałem tę osobę o Rapnickiego. Była zaskoczona tymi informacjami, bo dokładnie tydzień temu oboje z Rapnickim byli na spotkaniu [b]członków [/b]PiS przed zjazdem okregowym. Z tego co pamięta Rapnicki nie był delegatem na sobotni zjazd tylko dlatego, że ma zaległości ze składkami. Ktoś kręci…

 6. Chodzi Ci o to by uzyskać pełną i prawdziwą informacje na ten temat czy piszesz by jątrzyć? Wejdź sobie na stronę http://www.nam-raciborz.pl kliknij na katalog Członkowie stowarzyszenia, kliknij na zdjęcie Marka Rapnickiego i poczytaj co sam ma do powiedzenia na ten temat. Ja też napisałem już wszystko na ten temat a dalszą dyskusję uważam za bezsensowną.

 7. Jątrzyć? Niby jak i po co? Wszedłem na wskazaną stronę ale nie wiem co miałbym tam znaleźć. Owszem znalezłem stronę Rapnickiego z logiem PiS, ale chyba nie o to ci chodzi? Tam nie ma słowa o jego członkowstwie.

 8. DW

  Słońce Raciborza – widzę, że strasznie męczą Cię kwestie formalne związane z wejściem do NaM’u. Jeśli piszesz po to, by się dowiedzieć, czy Ciebie jako byłego członka PiS’u albo innej partii przyjmiemy do NaM’u to sprawa jest prosta: jak zostaniesz pozytywnie zweryfikowany przez zarząd to tak. Jeśli nie – to nie. Zatem zapraszam 😉 Nie męcz się w internecie tylko wypełnij deklarację członkowską, przedstaw z imienia i nazwiska i umów się na spotkanie. Takie sprawy załatwia się osobiście, a nie korespondując na forum internetowym. Jeśli nie chcesz wchodzić do NaM’u … to nie męcz innych pytaniami z sugerowaną odpowiedzią, bo by na nie odpowiedzieć – brakuje Ci po prostu znajomości faktów 😉

 9. Drogi DW… Nie jestem ani były członkiem jakiejkolwiek partii (w tym PZPR), ani organizacji (nawet karty wędkarskiej nie mam), ani nie chcę wstąpić w szeregi NaM czy Oblicz, czy PiS, czy RS2000. Jestem tylko szarym żuczkiem, który zna w tym miescie wielu ludzi, spotyka się z różnymi opiniami i tropi czasami na tym forum głupotę i zafałszowanie. O zafałszowaniu ludzi Tadeusza dużo piszecie, ale sami mataczycie. Przecież ja was nie oceniam! Tylko chcę wiedzieć (a przy okazji z innymi podzielić sie tą wiedzą), że jesteście lepsi od innych. Że polityczni hohsztaplerzy są wszędzie to wiem. A czy również was to staram się dociec. Na razie wychodzi, że tak. Budujecie swoje PR na kłamstwie. I tak jak nie wierzę np. Lenkowi, Frączkowi, Migalskiemu, tak i wam nie wierzę.

 10. I jak tu rozmawiać z takim osobnikiem jak ty słońce_raciborza? Jak partnersko traktowac kogoś takiego? Napisałem ci szczerze całą prawdę na temat związków Marka Rapnickiego z NaM i innymi partiami, a ty z tego co gdzies tam z drugiej ręki usłyszałeś zarzucasz NaM kłam. Uważasz, że to ucziwe? Powtórzę, Marek Rapnicki jest członkiem RSS Nasze Miasto (złożył deklarację członkowską i została ona pozytywnie zaopiniowana przez zarząd a następnie przyjęta przez walne); członkiem lokalnego pisu nie jest od dwóch lat bo swoje członkostwo oficjalnie zawiesił po ostanich wyborach parlamentarnych stąd te jak twiedzisz „nieopłacone składki” – zapytaj zresztą swojej znajomej z PiS a na pewno potwierdzi fakt że MR zawiesił swój udział w tej partii; dopisek taki widnieje także na deklaracji członkowskiej NaM MR; nie jest on także członkiem żadnej innej partii a dla stowarzyszenia DO czasem pisze felietony – na żadnym spotkaniu tego stowarzyszenia nie był, w zadnej tzw. radzie programowej jak twiedzi osobowo nie uczestniczył, a na stronie wpisali go samodzielnie liderzy DO. Napisałeś słońce ty moje :), że cyt. oboje z Rapnickim (MR i twoja znajoma osoba z PiS) byli na spotkaniu członków PiS przed zjazdem okregowym. Z tego co pamięta Rapnicki nie był delegatem na sobotni zjazd tylko dlatego, że ma zaległości ze składkami. koniec cyt. MR potwierdził, że został zaproszony na to spotkanie i zaproszenie przyjął. Na spotkaniu było aż 5 osób – na to wygląda, że to cały PiS w Raciborzu. Poszedł tam z wolnej stopy by wyrazić swoją negatywną ocenę dotyczącą braku aktywnosci PiS w ostanich 3 latach ale na żaden zjaz okręgowy tej partii nie miał zamiaru się wybierać. Oto cała PRAWDA na ten temat ale ty i tak pewnie bęedziesz twierdził, że wiesz lepiej.

 11. słońce_raciborza napisał o sobie, że jest „szarym życzkiem”. Ja nawet wiem jakim. To żuczek gnojarek, który toczy na oślep tą swoją kulkę z gówna wierząc we własną internetową misję społeczną w tropieniu jak twierdzi” głupoty i zafałszowania”, a okazuje się że sam zafałszowuje rzeczywistość. Moim zdaniem celowo.

 12. [quote]Cztery pytania – proszę o odpowieź przynajmniej na dwa (później możecie swego adwersarza tradycyjnie obrzucić błotem).[/quote]
  Pisałem „z błotem”, a nie gównem.

 13. W którym miejscu moja odpowiedz byla obraźliwa lub gdzie klamałem? Jeżeli poprzedni wpis to cała pointa na jaką Cie stać to nie warto było z Tobą w ogólne rozmawiać, bo jednak chyba chodziło Ci by jątrzyć. Zresztą cytując fragment swojej pierwszej wypowiedzi na temat „obrzucania błotem” dowodzisz, że wszytkie Twoje wywody to jedna ciągnąca się prowokacja. A teraz najlepiej poprzedni wpis zwalić na NaM i wyszło, że niby masz rację. A może słońce_raciborza = między wierszami. Zawsze tak kończysz dyskusję jak zabraknie Ci argumentów?

 14. Pisałem do waszego sympatyka „[b]między wierszami”.[/b]
  Popracujcie nad PR…

 15. NaM

  Zapraszamy w najbliższą środę 3 lutego br na godz. 17.00 do PWSZ w Raciborzu do sali wykładowej nr 217. Naprawdę warto.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here