URBASGATE: demonstracja siły koalicji

Z grubej rury, demonstracją siły koalicji rządzącej, rozpoczęła się dzisiejsza sesja rady miasta. Do porządku obrad w ostatniej chwili wprowadzono głosowanie nad pozbawieniem Grzegorza Urbasa mandatu radnego. Mimo sprzeciwu opozycji uchwała została przyjęta.

Uchwały o utracie przez Grzegorza Urbasa mandatu radnego próżno było szukać w porządku obrad styczniowej sesji rady miasta, choć już od kilku tygodni w kuluarach mówiło się o takiej możliwości. "Według dokumentów posiadanych przez tutejszą Radę Pan Grzegorz Urbas jest zameldowany w Raciborzu. Natomiast z przedstawionego przez radnego oświadczenia majątkowego wynika, że Pan Grzegorz Urbas jest współwłaścicielem domu w Tworkowie, Gmina Krzyżanowice, w którym wraz z rodziną zamieszkuje" – można przeczytać w uzasadnieniu uchwały stwierdzającej wygaszenie mandatu, dowiadując się dalej, że fakt zameldowania na pobyt stały w Raciborzu jest niewystarczający do pełnienia mandatu radnego, liczy się rzeczywiste miejsce zamieszkania.

- reklama -

Bezpośrednio zainteresowany był na sesji nieobecny, więc ciężar jego obrony wzięli na swoje barki pozostali radni opozycyjni, którzy chcieli przesunąć głosowanie w tej sprawie na przyszły miesiąc. – To sprawa czysto polityczna i nikt z was nie stara się nawet tego ukryć. I tak zrobicie co chcecie, ale apeluję o rozwagę, chyba nikt z was nie chciałby znaleźć się w takiej sytuacji – zaapelował do wnioskodawców radny Tomasz Kusy (PiS). Ponadto przeciwnicy odwołania Urbasa zgłosili szereg wątpliwości, m.in. kto i w jaki sposób ustalił, gdzie Urbas rzeczywiście mieszka i czy przy tej okazji nie doszło do złamania prawa (Małgorzata Lenart), a także czy wśród radnych-wnioskodawców nie ma osób o podobnym do Urbasa statusie, tj. posiadaczy nieruchomości mieszkalnych poza Raciborzem. – Czy fakt posiadania domu poza miastem dyskwalifikuje człowieka jako radnego – pytał Robert Myśliwy. Radny Myśliwy zażądał również odpowiedzi na pytania kto i jakimi metodami ustalił gdzie radny Urbas skoncentrował więcej czynności życiowych, a także czy tracąc bierne prawo wyborcze nie traci czynnego i czy zyskuje je w Krzyżanowicach. – Jeśli nie usłyszę odpowiedzi na moje pytania nie wezmę udziału w tym "mordzie politycznym" – stwierdził.

Myśliwy nie doczekał się odpowiedzi ani ze strony żadnego z wnioskodawców, ani od mylącego czynne prawo wyborcze z biernym prezydenta Lenka, na niczym spełzły także próby podejmowane przez panią prawnik. – To jest pański problem – zwrócił się do Myśliwego Tadausz Wojnar. Przewodniczący rady zgasił dyskusję kilkukrotnym stwierdzeniem, że "wszystko jest napisane w uzasadnieniu"

Rada miasta 15 głosami za uchwałą stwierdziła wygaśnięcie mandatu Grzegorza Urbasa. Teraz czy radny Oblicz dalej będzie sprawował swoją funkcję zadecyduje Wojewoda Śląski.

 

/ps/

 

czytaj także: T. Kusy: duch z Wileńskiej czuwa, kończmy ten cyrk

- reklama -

42 KOMENTARZE

 1. Ludzie, dajcie spokój!! Przecież to niepoważne, to jakiś happening chyba! Czy ktoś przy zdrowych zmysłach wierzy, że Urbas straci mandat?! Obawiam się, że jak wojewoda to dostanie, będzie miał ciężki orzech do zgryzienia – śmiać się czy płakać nad głupotą raciborskich radnych. Mam propozycję dla radnych którzy próbowali powstrzymać ten wyjątkowy akt głupoty: niech na następną sesję zmobilizują kogo tylko sie da, sympatyków PiS, Oblicz, NaM-u. Niech jak najwięcej osób przyjdzie i brawami powita Urbasa. Niech pokażą, że samowładza, arogancja, głupota i ślepe wykonywanie poleceń szefa wszystkich szefów to nie jedyna droga!

 2. a ja się łudziłem że w nowym roku będzie lepiej:) Wstyd mi że mieszkam w tym mieście. Pachnie wyborami a śmierdzi rajcami. – wsyd panowie. Brawa dla redkacji za dobre teksty, tego mi brakowało !!!

 3. Radni koalicji -sąd kapturowy
  sprzedali swój honor za 5 groszy
  głosowali za odwołaniem Urbasa
  zapamiętaj i porzekaz innym
  RS-2000
  Wojnar Tadeusz,
  Gawliczek Marian,
  Mandrysz Franciszek
  Sawicki Marian,

  KWW Mirosław Lenka
  Sochacki Zenon,
  Szydłowski, Krzysztof,
  Szczygielski Wiesław,
  Wyglenda Eugeniusz, p
  TMZR
  Bedryj Lidia
  Klima Piotr,
  Mainusz Henryk

  Platforma Obywatelska:

  Jarosz Artur,
  Myśliwy Krzysztof,
  SLD:
  Klimaszewska Krystyna

 4. [i]Mam propozycję dla radnych którzy próbowali powstrzymać ten wyjątkowy
  akt głupoty: niech na następną sesję zmobilizują kogo tylko sie da,
  sympatyków PiS, Oblicz, NaM-u. Niech jak najwięcej osób przyjdzie i
  brawami powita Urbasa. Niech pokażą, że samowładza, arogancja, głupota
  i ślepe wykonywanie poleceń szefa wszystkich szefów to nie jedyna droga![/i]

  Jestem jak najbardziej za!

 5. Demokracja ma to do siebie, że zwycięża większość. Niestety ta większość czasami zapomina i prawożądności i uczciwości. Jednym przebacza i natychmiast zapomina, innych skazuje na potępienie, mimo braku wystarczających dowodów winy. Nie chcę, żeby tak było! Wiem, że nie jestem sam i jestem przekonany, że nadchodzące wybory to zmienią.

 6. Demokracja to też stosunek do mniejszości i przeciwników oraz merytoryczny odpór zarzutom,a to wygląda na wyciąganie kwitów i haków.A to juz jest tylko brudna polityka, niestety.

 7. Z demokracją mielibyśmy do czynienia wówczas, gdyby uczynili to ,w referendum ,mieszkańcy, Racibora! To nie radni powierzyli mandat G.URBASOWI ! Tumamy do czynienia z….autokracją – T.WOJNAR i jego ,,psiarnia,,

 8. Wojnar rzuca się jak g…o w przerębli a sam jest niemoralny w dużo większym stopniu. Bierze udział w posiedzeniach na temat bezpieczeństwa mieszkańców Raciborza mając jednocześnie moralny udział w zamordowaniu człowieka przez jego syna Dawida.Wojnar jest zepsuty do szpiku kości. W dodatku wyłudził medal od policji i on śmie zarzucać komuś złe postępowanie? Nawet prawdziwy komuch by tak nie postąpił.

 9. Zły tytuł redakcjo, zły tytuł! To nie żadna „demonstracja siły koalicji” ale pokaz serwilizmu bandy wypietranych cykorów zdolnych tylko podnieść rękę gdy Pan i Władca pociągnie za sznurek. Wojnar jednym gestem potwierdził swą dominację i że tzw. „rada miasta” to w istocie armia marionetek podskakująca jak im zagra.

 10. Klima pieskiem od Wojnara a Namolni wystawili mu taką piękną laurkę na swojej stronie internetowej autorstwa filozofa Szczasnego. W tej samej galerii osób, którym Namolni leją miód na uszy znajduje się chorągiewka Rapnicki. Jednak temu, to już nie leją miód lecz syrop klonowy. Cukrzycy można dostać od tych przesłodzonych peanów na cześć starych lisów politycznych.

 11. Jeżeli T. Wojnar wg waszych opinii to „Pan Panów”, to ja się pytam KTO ROZDAJE KARTY ? !

  Popatrz tylko na listę radnych [b]RS-2000[/b]:
  Wojnar Tadeusz,
  Gawliczek Marian,
  [b]Mandrysz Franciszek[/b],
  Sawicki Marian.

  Pyt.: Kim jest Franio Mandrysz?
  Odp.: Franio to radny z Markowic!

  Odpowiedź właściwa ale niekompletna.

  Uzupełnienie:
  [b]Franciszek Mandrysz[/b] – od drugiej połowy lat 80’ych jest członkiem prowadzonej przez doktora Norberta Mikę, Wspólnoty Ruchu Odnowy w Duchu Św. przy parafii NSPJ w Raciborzu, gdzie pełni rolę TWARDEGO animatora. Od roku 2004 w podziemnej części tej sekty – ponoć „samorozwiązanej”.
  W ostatnich kilku kadencjach rajca raciborski z namaszczenia guru ww. sekty , gdzie zastąpił wylanego z sekty innego namaszczonego przez guru rajcę (nazwisko przemilczę, bo szanuję gościa).

  Skoro Franio startował z listy Wojnara, który w poprzednich wyborach miał ogromną szansę odpocząć od sprawowania władzy, a doktor Mika został Panem Powiatu, to pytam : O CO TUTAJ CHODZI ? !

  Panie radny Urbas. A nie ma Pan czasem na pieńku z [b]Lwem Raciborza[/b] (analogia do jednego z tytułów mesjańskich)?

 12. Tak Ci się tylko wydaje kolego.
  Niestety, prawda jest nieco inna.

  [b]Lew Raciborza[/b] posiada bardzo dobrze zorganizowaną machinę wyborczą (to kilkaset, a może i tysiąc, powszechnie nierozpoznawalnych członków sekty), która jest bardzo posłuszna swojemu guru i poddatna na podszepty. Wystarczy, że guru puści plotkę, iż dany kandydat jest niebezpieczny dla wspólnoty, a ten drugi wręcz przeciwnie, rozpęta się wtedy taka machina szeptanego „pijaru”, że Twój marny głosik na niewiele się zda.

  A jak myślisz: kto pomógł wygrać wybory obecnym Panom Raciborskiego magistratu?
  Otóż ja wielu członków sekty znam i pamiętam jak latali z ulotkami obecnego prezydenta. Ba! Nawet jeden taki mnie osobiście agitował twierdząc, że pan L. jest przychylny wspólnocie. Nie wiedział widocznie boroczek, że mnie guru jakiś czas wcześniej odesłał ze swojej domeny z wilczym biletem.
  Aby było jasne. Nie uważam, że pan L. jest człowiekiem Miki. Myślę jednak, że guru miał swój interes aby promować tę kandydaturę.

  Właśnie u Miki powinna się zacząć zimowa czystka (rozpoczynają obóz). Zgodnie z kalendarzem powinni zacząć usuwać niewygodnych. Może wywalili kogoś, kto odważy się potwierdzić moje słowa. Zachęcam.

 13. Wydaje mi się, że rakarz ma rację. RS-2000 był wspierany przez duchów. Wtedy jeszcze potrzebowali Lenka i Wojnara. Nie zdziwię się jeśli w tym roku Wojnar nie wejdzie do rady. NM nie lubi smrodu wokół siebie. Wojnar jest już raczej spalony.
  Obawiam się, że nasz doktorek zechce zostać starostą ziemi raciborskiej i stawiam na to, że mu się to uda. On kocha zaszczyty i zrobi wszystko aby je zdobyć. W gimnazjum nr 3 szeptają, że w tym roku nastąpi zmaina dyrektora, co nie znaczy, że rządzącego. Na stanowisko jest już „pomazana” przyboczna pana doktora: Izabella Kubita (dawniej Kuźnik).
  Wiem,że doktorek nie jest głupi. Ciągle za dużo smrodu za nim się ciągnie. Jeszcze w tym roku na prezydenta nie wystartuje, ale na starostę, raczej owszem. Wyborcy nie przykładają zbytniej wagi do tej funkcji. Pamiętajmy, że będą to wybory bezpośrednie i w całym powiecie. Tutaj doktorek nie będzie potrzebował koalicjanta. Tutaj wystarczą głosy samych duchów.

 14. Wierzę, że w tych wyborach Wojnar wyleci na bruk.Ojciec mordercy mający moralny udział w zamordowaniu człowieka porzez wychowanie mordercy na swoją osobowość nie powinien być wybranym do rady i brać udział w posiedzeniach na temat bezpieczeństwa mieszkańców Raciborza. Być może i wazeliniarze dojdą do moralnego rozsądku, Sygnał dał już związek Sybiraków nie zapraszając Wojnara na swoją uroczystość.

 15. Analfabeto! Nie wychodż przed szereg ,jak jesteś analfabetą, a jesteś, co widzą wszyscy! Kup sobie książeczkę poprawnej polszczyzny i słownik ortograficzny, potem dopiero pisz posty – miernoto!

 16. Dziękuję serdeczne za zwrócenie mi konstruktywnej uwagi. Mniemam, że polotem, nie dorównuję przedmówcy. Jestem tylko marną miernotą, jak raczył szacowny bakałarz zauważyć. Proponuję jednak, abyś Pan, zaprzestał atakowania takowej mizeroty jak ja, ale zachęcam do tego aby uczona osoba wyraziła swój sąd w przedmiotowej sprawie?

 17. Poprawnianie uczniów ,mam we krwi i nie mogę się temu oprzeć! No i przyniosło to ,jak widać, wymierny skutek! Teraz napisałś na plus czwórkę! / ostatnie zdanie jest , bez powodu, tasiemcem i brakuje właściwie rozłożonej interpunkcji/

 18. [img]upload/small_6ScreenShot109.jpg[/img]

  Hi, hi, hi … a tożci ciekawostka!
  Na jednym zdjęciu mamy:
  Wielki guru – szt.1, duchów – trzy (jednej z pań nie kumam co ona), oraz na pierwszym planie prezydent co „sprzyja wspólnocie” (tak twierdzą duchy).
  Przypatrzcie się uważnie tej [b]chudej bondie[/b] obok wielkiego mistrza.
  Czyż fama trzecio-osiemnastkowa nie głosi, że to pani Kubita – namaszczona przez swego przewodnika na przyszłego dyrektora trójki?
  Skoro ta skromna osóbka (patrz na postawę i uważaj, bo każdego można zmylić) pod koniec roku będzie dyrem, to gdzie będzie wielki doktor?
  Stawiam, że w wygodnym fotelu…
  myślę, że pan Mirosław otrzyma jeszcze tym razem poparcie od myszka Micki, ale za cenę starostwa.
  Panie Adamie myślę, że czas kończyć.
  Nasz lokalny odnowiciel potrzebuje dobrej posady. Z dyrowaniem postanowił już skończyć!
  No, nie wiem oczywiście czy tak jest, ale o tym szumią duchy.

 19. [img]upload/small_0ScreenShot065.jpg[/img]Czyli to jest ,,podręczny,, zespół WIELKIEGO REFORMATORA MEDIEWISTY, który gotów już jest do dalszych reformatorskich czynów, a Prezydent mu ,,przaje,,

 20. [img]upload/small_1ScreenShot067.jpg[/img]Przyjrzyjmy się Im z bliska ! WIELKI REFORMATOR MEDIEWISTA,Dyrektor-Ojciec, PRZEWODNICZĄCY RADY POWIATU, PRZYSZŁY STAROSTA LUB PREZYDENT / w geście, jak określa go Tymochowicz/ ŁĄCZMY SIĘ/ pozostałe nauczycielki /bez NIEGO jesteśmy NIKIM, jesteśmy bezradne! Osobiście uważam , że jest w Nim ,,coś,,z EDGARA GOSIEWSKIEGO – TEŻ BARDZO ZDOLNY/ do wszystkiego/

 21. Jestem zdania,że pogląy religijne są sprawą osobistą. Ale metoda polegająca na opanowaniu władzy terytorialnej w tym oświaty aby „rozszerzać swoje królestwo„ i to z rzywdą dla tych którzy szanują cywilizacyjną kompetencję, a więc wpływanie na materialną degradację niemikowców to już poważne ostrzeżenie !! Panie Prezydencie, Panie Starosto, róbcie coś i nie chowajcie głowy w piasek Nie macie prawa sądzić : „po nas niech się świat zawali„ Ludzie oczekują od Was nieco bardziej dalekowzrocznej polityki i nie wolno Wam udawać, że nie ma problemu. Jeśli NM robi skuteczną dalekowzroczną politykę zniszczenia tego, co stało się podstawą rozwoju Europy, to musi być ktoś mądrzejszy lub równie mądry i przebiegły jam NM i podobni. Pozostawcie po sobie opinię mądrych i silnych, bo tymczasem jesteście na tym odcinku słabi , pobłażliwi lub wręcz powiązani ze złem

 22. Wojewoda utrzymał w mocy postanowienie rady miasta czy uchylił? To już dwa i pół miesiąca minęło i nie wiem, czy Urbas jest radnym, czy też już nie jest?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here