T. Kusy: duch z Wileńskiej czuwa, kończmy ten cyrk

W cieniu odwołania radnego Urbasa i bez większych dyskusji przyjęła Rada Miasta budżet na 2010 rok. – Mam nadzieję, że to ostatni budżet przygotowany przez pana – zwrócił się do prezydenta Lenka Tomasz Kusy.

We wstępie do dyskusji Tomasz Kusy wyraził zdziwienie z powodu przełożenia terminu poprzedzającego sesję posiedzenia miejskiej komisji budżetowej. – Jeśli państwo przedkładacie spotkanie w waszym kolegą partyjnym Palikotem nad spotkanie z radnymi na komisji to wasza sprawa – skomentował, dodając że jeśli zmienia się termin, należy to czynić z odpowiednim wyprzedzeniem tak, by radni zdążyli wygospodarować czas. Szczególnie niezadowolony  był z faktu, ze nie zdążył zapoznać się z kilkudziesięcioma poprawkami wniesionymi ostatnio do budżetu. To było jednak dopiero preludium. – My już dzisiaj nie będziemy zabierać głosu. To jest szopka dzisiaj, duch z Wileńskiej nad tym czuwa, przegłosujmy i zakończmy ten cyrk – rzucił rozgoryczony radny. Rzeczywiście, lubujący się zwykle w płomiennych wystąpieniach radni PiS zachowali się dziś wyjątkowo powściągliwie, ograniczając się do kilku zaledwie pytań odnośnie środków przeznaczonych na promocję, zadanych przez Elżbietę Biskup.

- reklama -

– To solidny i zrównoważony budżet a nie żadna szopka, a ducha niech pan szuka gdzie indziej – zareplikował prezydent Mirosław Lenk. Jego zdaniem nie z takich powodów zmieniano już terminy, projekt budżetu był znany od dawna, podobnie jak fakt wprowadzenia poprawek wynikłych z konsultacji z mieszkańcami miasta. Rada Miasta przyjęła dokument szesnastoma głosami poparcia przy 5 głosach sprzeciwu. – Mam nadzieję, że jest to ostatni budżet przygotowywany w tym stylu, szczególnie przez pana – zwrócił się do prezydenta radny. – W pana intencje szczerze wierzę – nie pozostał dłużny Lenk.

 

/ps/

 

czytaj także: URBASGATE: demonstracja siły koalicji

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. [img]upload/small_1ScreenShot042.jpg[/img] WOJNAROWCO – LENKOWCY JUŻ ZACZELI ŻEROWAĆ, ALE CZY NIE UGRYŻLI WIECEJ NIŻ ZDOŁAJĄ POŁKNĄC?

  2. wszyscy po jednych pieniądzach, Lenk, Wojnar, Kusy, dobrze by było aby cała ta banda w końcu znikła, tylko co z tego skoro na każdych wyborach znajdą się idioci co na takich …. głosują

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here