Zakończyły się coroczne targi CeBIT

0

Na początku marca w Hannowerze (Niemcy) odbyły się coroczne targi informatyczne. Wzięło w nich udział 4157 z 68 krajów świata (w tym Polski). Odbywające się pod hasłem "Connected Worlds" (połączone światy) wydarzenie otworzyła sama kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Prawie 334.000 (!!) odwiedzającym zaprezentowane zostały najnowsze osiągnięcia z branży telekomunikacyjnej i informatycznej. W ciągu 24 lat historii targów, to właśnie na nich po raz pierwszy zaprezentowane zostały m.in. system Windows 95, odtwarzacz mp3 czy procesory Pentium III. W tym roku, do szerokiego grona wystawców dołączyła również kompania Google oraz Amazon. Z polskich firm i instytucji, w Niemczech zagościli m.in. Gdynia Innovation Centre, ICT Cluster, Miasto Poznań czy zrzeszeni przedsiębiorcy małopolscy.

- reklama -

 © www.cebit.de

Na tegorocznych CeBIT zaprezentowane zostały m.in.czytnik e-booków Asus DR-900, najnowszy model nawigacji Mio Moov (V780, który oprócz standardowego GPS -a pozwala na przeglądanie internetu i oglądanie filmów video) oraz wyświetlacz 3D Sunny Ocean Studios. Na targach światło ujrzał również 48-rdzeniowy (sic!) procesor Intel. Jego budowa pozwala udźwignąć równolegle do 48 różnych systemów operacyjnych . Wśród przedstawionych w Hannowerze urządzeń znalazł się również przenośny dysk twardy WD z cyfrową etykietą informującą o wypełnieniu dysku nawet po odpięciu zasilania oraz pendrive … wyposażony w zwykły otwieracz do butelek.

 © www.cebit.de

 

Następne targi CeBIT odbędą się w dniach 1-5 marca 2011.

 

/tmmg/

 

Artykuł opracowano we współpracy z:

 

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here