20 litrów krwi na 20-lecie Straży Granicznej

0

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu funkcjonariusze i pracownicy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej oddawali honorowo krew w ramach akcji „20 litrów krwi na 20-lecie Straży Granicznej”.

To kolejny etap trwającej od początku roku akcji, zainicjowanej przez Śląski Oddział Straży Granicznej z okazji jubileuszu utworzenia Straży Granicznej. Akcja "20 litrów krwi na 20-lecie Straży Granicznej" prowadzona jest we współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu, Katowicach i Opolu oraz ich terenowymi oddziałami. Do akcji przystąpili funkcjonariusze i pracownicy komendy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej oraz podległych mu placówek Straży Granicznej, którzy do chwili obecnej oddali już łącznie przeszło 20 litrów krwi, osocza i płytek. Nie jest to ilość ostateczna, gdyż akcja będzie trwała do końca roku.

- reklama -

 

 

 

Wśród kilkudziesięciu osób, które poparły ideę takiego uczczenia 20-lecia Straży Granicznej i włączyły się do akcji, większość stanowią honorowi dawcy, regularnie oddający krew. Są wśród nich prawdziwi rekordziści, tacy jak Jan Duszyński, który w swoim życiu oddał już 70 litrów krwi, a także Andrzej Reja, który oddał ponad 20 litrów krwi i Jacek Jacków, który oddał ponad 15 litrów krwi.

 

 

 

Akcja „ 20 litrów krwi na 20-lecie Straży Granicznej” to nie jedyna akcja honorowego krwiodawstwa jaka planowana jest w Śląskim Oddziale Straży Granicznej w tym jubileuszowym dla formacji roku. 24 maja w komendzie oddziału w Raciborzu odbędzie się zbiórka krwi pod hasłem „Straż Graniczna – matkom”. Z pewnością również wtedy stawią się licznie funkcjonariusze i pracownicy, by przekazać kolejne litry, ratującej życie innych ludzi, krwi.

 

 

/sg/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here