Hotelu przy Rynku (raczej) nie będzie

2

Przyznają, że mają kłopoty – informuje prezydent o inwestorach chcących wybudować hotel na Rynku. Z tego powodu inwestycja opóźni się, zmieni się też jej charakter – zamiast hotelu, może być restauracja. Najpierw zapłacą jednak 250 tys. zł kary.

O kłopotach z budową hotelu poinformował prezydent podczas sesji Rady Miasta. W czasie spotkania 24 października inwestorzy szczerze przyznali, że mają trudności. Choć posiadają pozwolenie na budowę, to przekroczyli pierwszy graniczny termin rozpoczęcia inwestycji. Zrezygnują także z wybudowania hotelu i zastanawiają się nad innym rozwiązaniem. Prawdopodobnie będzie to obiekt gastronomiczno – rozrywkowy, być może restauracja.

- reklama -

 

Co tutaj powstanie?

 

W związku z niedotrzymaniem terminu, prezydent zmuszony był wyegzekwować sankcje wynikające z umowy. Zgodnie z nią inwestor wpłacił 500 tys. zł. tytułem gwarancji bankowej. – Zdecydowałem się na połowę tej kwoty, bo termin zakończenia inwestycji (17 listopada 2012) ciągle jest możliwy do dotrzymania, więc dajemy inwestorowi szansę – poinformował.

 

/ps/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. A czy inwestorzy nie pokusili się o zwyczajny blef: pod pretekstem trudności, teraz sprzedadzą ten teren, tylko, że za 300% ceny zakupu. Wcale bym się nie zdziwił, jak sie okaże że to zaplanowana przewałka. (Tylko domysły pozostaną czy wiedzieli o tym „urzędnicy” – i znów zapadnie dłuuuga cisza)

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here