Spektakl „Śpiąca królewna” na Mikołajki w Raciborzu

Książę, królewna, dobre i złe wróżki, król i królowa – to główne postaci "Śpiącej Królewny" – wspaniałej baśni muzycznej na którą zaprasza Raciborskie Centrum Kultury.

To kolejne spotkanie w ramach Dziecięcej Sceny Teatralnej. – Warto oswajać dzieci z teatrem. To bezcenny kontakt z żywą sztuką, z aktorami, znakomitą scenografią, niesamowitymi zjawiskami scenicznymi. A to cenne szczególnie dziś, gdy dzieci może zbyt wiele czasu spędzają przed komputerem – mówi dyrektor RCK Janina Wystub. – Zależy nam, by dzieci miały szansę zobaczenia całej machiny od kuchni, by mogły zobaczyć jak powstaje cały spektakl, jak przygotowują się do niego aktorzy, ile czasem szaf pełnych strojów potrzeba! – dodaje dyrektor.

- reklama -

Ze „Śpiącą Królewną” przyjedzie do Raciborskiego Centrum Kultury Krakowska Opera Kameralna. To spektakl  muzyczny – połączenie baletu, opery i teatru,  ukazuje piękno tańca klasycznego, charakteryzuje się  znakomitym aktorstwem, aktorzy obdarzeni pięknymi głosami (król – Piotr Kumon, Wróżka Ognia – Anna Wodyńska – rewelacyjna także aktorsko i ruchowo). Wspaniale dobrana muzyka  – wybrane kompozycje z baletu Śpiąca Królewna Piotra Czajkowskiego, wybrane fragmenty z opery Wesele Figara Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz kuplety i polonez Edwarda Zawilińskiego. Jest także akcent współczesnej muzyki popularnej.

– Jestem pewna, że to wspaniały prezent na Mikołajki! Wspaniali aktorzy, niesamowity kunszt, cudowne kostiumy, muzyka na żywo. To podobnie jak "Dziadek do orzechów", którego wystawialiśmy w ubiegłym roku, widowisko zarówno dla dziecka, jak i dorosłego widza – podkreśla Janina Wystub.

Na uwagę zasługują przepiękne kostiumy Natalii Horak, która ma w swoim dorobku artystycznym wiele znaczących przedsięwzięć.  Scenariusz znanej baśni został dodatkowo okraszony fantastycznym poczuciem humoru.  Ponadto na scenie występuje zespół muzyczny składający się 7 muzyków.  Scenariusz, reżyseria, kompozycja, ruchu scenicznego: Jadwiga Leśniak-Jankowska –  prof. PWST – w spektaklu występuje jako narratorka. Spektakl obywa się na czterech planach, częściowo wśród publiczności. Występują w nim: narratorka,  król, królowa, ochmistrz, dwie dwórki , trzy dobre wróżki, jedna zła wróżka oraz królewna i książę. Bilety na spektakl w cenie 30 zł.

 

/rck/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj