Od 30 grudnia obowiązują nowe zasady wystawiania recept

1

Podpisano nowelizację rozporządzenia w sprawie recept lekarskich. Co warto wiedzieć o nowych receptach, aby nie mieć problemów z otrzymaniem leków refundowanych?

 Minister Zdrowia Bartosz Arłukowicz podpisał nowelizację rozporządzenia w sprawie recept lekarskich, które – jeśli znajdzie się do tego czasu w Dzienniku Ustaw – zacznie obowiązywać już od 30 grudnia. Rozporządzenie wprowadza kilka istotnych zmian, o których powinni wiedzieć pacjenci.

- reklama -

Na wstępie warto zaznaczyć, że recepty wystawione przed 30 grudnia 2012 roku zachowują swoją ważność (najczęściej 30 dni od daty ich wystawienia). Istotną zmianą, którą wprowadza rozporządzenie jest wymóg stosowania przez lekarzy wyłącznie 22 cyfrowej numeracji recept na leki refundowane, która powinna rozpoczynać się od cyfr 01 lub 02.

Blankiety, na których lekarze wystawiają recepty muszą być zgodne z obowiązującym wzorem, na którym nie widnieje pole "choroby przewlekłe". – Recepty wystawione od 30 grudnia bez właściwej numeracji nie będą mogły być refundowane – informuje Wiceprezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej dr farm. Stanisław Piechula. Wymienione wyżej zmiany sprawią, że obowiązują na Śląsku elektroniczna karta NFZ straci kolejną część swoich funkcji.

oprac. /żet/

—————————————————————————————————————————

 

 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

 
Dodaj!

 
—————————————————————————————————————————-

Podobne artykuły:


Upadają apteki. Czy pacjenci zostaną bez leków?

W I. półroczu 2012 roku rynek aptekarski skurczył się o 9 proc. Ustawa o refundacji leków, marże operatorów kart płatniczych, zakaz reklamy – wszystko to utrudnia aptekom działalność i wiele z nich doprowadza do upadku.

NA TEMAT: Pacjenci mają kłopot, ale rozumieją

Protest farmaceutów trwa (wideo) , również w Raciborzu. Mimo, że to, że apteki od 13.00 do 14.00 nie realizują recept – jest szeroko komentowane od początku protestu – część klientów i tak próbuje szczęścia.

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here