III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II w G5

21 maja w Gimnazjum Nr 5 odbył się III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II „Lolek, Karol, Jan Paweł II – papież”. Konkurs związany z naszym patronem na stałe wpisał się już w bogatą tradycję naszej szkoły.Dziewięć dwuosobowych drużyn ze szkól podstawowych powiatu raciborskiego zmierzyło się z zadaniami przygotowanymi przez panią Weronikę Musioł, nauczycielkę religii w Gimnazjum Nr 5. W I etapie uczniowie musieli rozwiązać test związany z życiem i działalnością papieża Polaka, w II – uzupełnić krzyżówkę i rozpoznać insygnia papieskie, a w III pracowali z mapą ustalając trasę pielgrzymki papieskiej po Polsce. Na podstawie wyników ze wszystkich etapów konkursu jury w składzie pani Grażyna Chudy i pani Marzena Kabała, wyłoniło laureatów.


I miejsce: drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 18 w składzie Kamila Krupa i Szymon Peikert, której opiekunką była siostra Gabriela;


II miejsce: drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 15 w składzie Dominika Jasita i Bartłomiej Płaczek, opiekun pan Krzysztof Jasita;


III miejsce: drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w składzie Weronika Zemła i Natalia Karasiewicz, opiekunka pani Koryna Obruśnik.


Rywalizacja drużyn przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze. Zarówno laureaci, jak i wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe nagrody.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here