Raciborzanin najlepszym sztangistą zawodów w Rudzie Śląskiej

Michał Tichanów wygrał zawody ciężarowców podczas II Memoriału Henryka Skowronka w Rudzie Śląskiej. Uczeń raciborskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, reprezentujący klub TKKF BELFER Unia Racibórz.

W rwaniu uzyskał – 95 kg, a podrzucie – 130 kg. W punktacji Sinclaira dało mu to 1 miejsce z wynikiem 257,5 pkt. Drugą pozycję zajął jego klubowy kolega, Mateusz Janus – 243,5 pkt (85 kg w rwaniu i 110 kg w podrzucie). W zawodach drużynowych, II rzutu Ligi juniorów o Mistrzostwo Śląska – zwyciężyła ekipa TKKF BELFER "Unii" Racibórz. Michał Tichanów już w najbliższy piątek(07.06) wystartuje w najważniejszych dla siebie zawodach w tym roku. W Płocku weźmie udział w Mistrzostwach Polski Strongman szkół ponadgimnazjalnych. Właśnie w tej dyscyplinie Michał widzi swoja przyszłość. Treningi i starty w zawodach ciężarowych, jak mówi sam zawodnik traktuje przede wszystkim jako doskonały sport uzupełniający. Na imprezie w Płocku, uczeń raciborskiej SMS będzie jednym z głównych faworytów do złotego medalu.

/ps/

———————————————————-

patrz także:

Strongmen z Raciborza najmłodszym zawodnikiem Pucharu Polski

Michał Tichanów wziął udział w zawodach Pucharu Polski Strongman (zdjęcia), które odbyły się w Wałbrzychu. Był najmłodszym i jednocześnie najlżejszym uczestnikiem zawodów. Mimo to wypadł całkiem dobrze.