Azjatyckie lato z Biblioteką: wycieczka do Turcji

Najlepszy kebab, najpiękniejsza ceramika i wyjątkowe, bo lubiące kąpiele koty Van… Gdzie? Tylko w Turcji! Przekonali się o tym uczestnicy Azjatyckiego Lata z Biblioteką w Raciborzu. Wycieczka do Turcji – zdjęcia>>

Uczestnicy „Azjatyckiego Lata z biblioteką” wybrali się w kolejną orientalną podróż! Tym razem celem ich wędrówki był kraj czterech mórz – Turcja. Na początku ekspresowe multimedialne zwiedzanie i spora dawka ciekawostek – między innymi o tureckim Mikołaju, kręconych w Anatolii „Gwiezdnych Wojnach” i Stambule, który jest jedynym na świecie mieście położonym na dwóch kontynentach.

- reklama -

Na lekkie pobudzenie przed dalszymi atrakcjami, chętnym dzieciom zaproponowano tradycyjny turecki poczęstunek, czyli chałwę i …kawę po turecku. Nic jednak nie mogło się równać z dzisiejszym gwoździem programu – profesjonalnym pokazem tańca brzucha! Specjalnie dla uczestników Azjatyckiego Lata na „scenie” zaprezentował się Zespół Taneczny „Flesz” z Gminnego Ośrodka Kultury w Lubomii pod kierunkiem pani Anny Pilipiszyn. Po występie znalazła się spora grupa ochotniczek a nawet kilku odważnych mężczyzn, którzy także spróbowali swoich sił w tańcu i pod czujnym okiem gości nauczyli się prostego układu.

 

– Z dzisiejszych zajęć plastycznych dzieci wyszły obwieszone własnoręcznie wykonanymi, najpopularniejszymi tureckimi pamiątkami – Okiem Proroka i ceramiką. Po udanych „wakacjach” w Turcji, czas pakować się do Indii – wyruszamy w najbliższy czwartek o godz. 11.00 z biblioteki! – informuje biblioteka.

publ. /żet/
 ——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Biblioteka: interesująca podróż do tajemniczej Korei

Zbliżamy się powoli do półmetka „Azjatyckiego Lata z biblioteką”. Tym razem uczestnicy zajęć odbyli interesującą podróż do tajemniczej Korei Północnej i Południowej. Zobacz zdjęcia z zajęć.

 

Sieciaki na wakacjach – edukacja poprzez zabawę w bibliotece

Już po raz kolejny raciborska biblioteka przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Sieciaki na Wakacjach (zobacz zdjęcia>), organizowanej przez Fundację Dzieci Niczyje i Fundację Orange. Z tej okazji odbyły się ciekawe zajęcia.

Gry logiczne lepsze od komputerowych [WIDEO]

O tym, że gry logiczne mogą dorównać grom komputerowym, przekonały się dzieci i młodzież, która przyszła do biblioteki na Pokaz Planszowych Gier Logicznych – zdjęcia>>>

 ——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here