Władze uspokajają. Śmieciowy kryzys prawie pod kontrolą

6

Prezydenci Lenk i Krzyżek zapewniają, że przepełnione dzwony na odpady segregowane to już prawie przeszłość, a kłopoty były przejściowe. Ażeby podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości, miasto zakupi dodatkowe pojemniki

Po raz kolejny w ostatnim czasie wypłynęła kwestia odbioru odpadów, a szczególnie surowców segregowanych. Podczas posiedzenia miejskiej komisji budżetu radny Stanisław Borowik powołując się na konkretne przykłady wspomniał o osiedlach, gdzie odpady segregowane odbierane są rzadziej niż przewiduje harmonogram, stąd walają się pod pojemnikami-dzwonami, a mieszkańcy zniechęcają się do sortowania.

- reklama -

Jak poinformował wiceprezydent Wojciech Krzyżek, "śmieciowy kryzys" sprzed dwóch tygodni spowodowany był awarią jednego z pojazdów z wysięgnikiem służącym do opróżniania pojemników. Pozostały tabor rzeczywiście nie nadążał, dodatkowo sierpień był wyjątkowo gorący i ludzie wytwarzali więcej opakowań, stąd wzięły się przejściowe kłopoty. Jednak już sprowadzono części z Włoch i na odcinek walki z odpadami zostały rzucone wszystkie moce przerobowe, jakimi dysponuje firma wywożąca odpady.

Prezydent ze swoim zastępcą przyznają, iż przygotowując symulacje brali pod uwagę zwiększenie od 1 lipca ilości śmieci segregowanych, ale skala trochę ich zaskoczyła. Nie są im obce sygnały o niedociągnięciach systemu. Część mieszkańców skarży się np., że odpady różnego sortu trafiają na jedną przyczepę i tak transportowane. Zapewniają jednak, że sytuacje takie są incydentalne, a odpady i tak trafiają na taśmę, gdzie są szczegółowo sortowane.

Aby jednak nie dopuścić do powtórki z rozrywki, miasto planuje zakup około 40 dalszych pojemników-dzwonów na odpady segregowane. Niewykluczone, że będą one większej pojemności. Zostaną one postawione w miejscach, gdzie dotychczas najbardziej ich brakowało.

 

Paweł Strzelczyk

 

 ———————————————-

 

zobacz także:

 

Segregacja czy sabotaż? Mieszkańcy oburzeni

W czwartkowe południe do naszej redakcji zaczęli dzwonić mieszkańcy jednego z sąsiednich osiedli: – Proszę przyjść, zrobić zdjęcia, jak firma wywożąca śmieci podchodzi do segregacji odpadów – mówili wzburzeni.

 

 

Zasłyszane przy śmietniku, czyli co z tą segregacją śmieci

Segregacja śmieci to wciąż aktualny problem. Do końca nie wiemy jakie są nasze prawa i obowiązki w tej kwestii. Nasz czytelnik nieco uszczypliwie podszedł do sprawy i stworzył dialog, który odsłania mankamenty ustawy śmieciowej.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

6 KOMENTARZE

 1. JaK

  Problem prawie rozwiązany? PAWIE JAK PREZYDENT – prawie robi dużą różnicę

 2. Oj! Kłamczuszek z pana prezydenta! Kłamczuszek!
  Porozwalane odpady przy dzwonach to nie kwestia kilku dni sierpniowych! Sytuacja zaczęła się od momentu zmiany operatora, czyli od 1 lipca!
  „Tasowanie” śmieci wcale nie ma charakteru incydentalnego tylko jest procederem ustawicznym!
  Tłumaczenie, że śmieci sa ponownie segregowane na taśmie jest kpina w żywe oczy!
  W zwiazku z tym mój komentarz jest krótki:
  Panie Mirosławie, od wciskania ludziom kitu rośnie nosek więc nie dziwota, że obdarowano Pana imieniem mojego drewnianego synka!!!

 3. racek

  [b]cyt. „…. a odpady i tak trafiają na taśmę, gdzie są szczegółowo sortowane. ” – przepraszam , ale czegoś tu nie rozumiem! !- płacimy kupe kasy za segregowanie i wywóz odpadów,a tymczasem całe to bałaganiarstwo Pan Prezydent tłumaczy takimi słowami ?! To po co i za co nas tak obciążają ???[/b]
  [b]Po co ta fikcja za nasze pieniądze????[/b]
  [b]Czemu winni bałaganu nie ponoszą za to kary????[/b]

 4. pinoki

  prosze przestać kłamać panie prezydencie

 5. kurda

  Ty, Lenk. My może nie mamy za wiele do powiedzenia, ale durni nie jestesmy. Przestan traktować nas jak idiotów!

 6. zaczyna brakowac spalarniom … surowca !
  Taniej byloby wywozic do nich raciborskie smieci. Jeszcze by z to … zaplacili. Oni NAM. Nie my … Im !

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here