Paweł Cygler wie najwięcej o bezpiecznym rolnictwie

0

42 laureatów etapu szkolnego uczestniczyło w finale konkursu Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego. Indywidualnie najlepszy okazał się Paweł Cygler z Gimnazjum w Pietrowicach, które zwyciężyło również w kategorii szkół.

Celem konkursu, który już po raz szósty został zorganizowany w ramach działalności Powiatowej Komisji ds. BHP w Rolnictwie, jest propagowanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych oraz ochrony środowiska.

- reklama -

Konkurs zorganizowali: Powiat Raciborski, Państwowa Inspekcja Pracy w Katowicach, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Częstochowie, Śląska Izba Rolnicza w Katowicach i Państwowa Straż Pożarna w Raciborzu.


Uczeń Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich Paweł Cygler zwyciężył w konkursie "Bezpieczne rolnictwo powiatu raciborskiego".

W dniu dzisiejszym uczniowie rozwiązywali test z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy w rolnictwie, ubezpieczeń społecznych rolników i znajomości zagadnień z pożarnictwem i ochroną środowiska. Test składał się z 40 pytań.

Wyniki w kategorii indywidualnej:
I miejsce – Paweł Cygler z Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich,
II miejsce – Paweł Plottek z Gimnazjum w Szonowicach,
III miejsce – Robert Filip z Gimnazjum w Grzegorzowicach,
IV miejsce – Michał Błachut z Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich,
V miejsce – Dawid Kosak z Gimnazjum w Kornowacu.

Wyniki w kategorii szkół gimnazjalnych:
I miejsce – Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich,
II miejsce – Gimnazjum w Kornowacu,
III – Gimnazjum w Krzanowicach.

Finaliści w kategorii indywidualnej etapu powiatowego otrzymali dyplomy, a także nagrody rzeczowe natomiast trzy najlepsze gimnazja puchary. Nagrody i upominki w tegorocznej VI edycji konkursu ufundowali: Śląski oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie, Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe "Agromax" Sp. z o.o., Państwowa Inspekcja Pracy w Katowicach, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Częstochowie, Śląska Izba Rolnicza w Katowicach, Zrzeszenie Plantatorów Roślin Okopowych w Raciborzu. Nagrody dla pozostałych uczestników konkursu ufundował: Elikor w Raciborzu, AgroFun w Raciborzu, Bank Spółdzielczy w Raciborzu i Powiat Raciborski, a słodki poczęstunek ufundowała firma Zott w Raciborzu.

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here