„Płonie gwiazda nad Betlejem” w raciborskiej bibliotece

Tegoroczny XII Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd zgromadził rekordową ilość przedszkoli. 41 przedszkolaków z 14 raciborskich przedszkoli prezentowało polskie kolędy pielęgnując tym samym tradycję kolędowania.

 

- reklama -

Warto dodać, że przegląd nie miał formy konkursu, nikt nikogo nie oceniał stąd dzieci zachowywały się bardzo swobodnie i pełnią swoich głosów wyśpiewywały tradycyjne polskie kolędy ("Przybieżeli do Betlejem”, "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Dzisiaj w Betlejem" i inne).  Dzieci występowały w pięknych strojach a niektóre przyniosły ze sobą instrumenty muzyczne. Miła, swobodna atmosfera udzieliła się wszystkim małym kolędnikom, którzy z uśmiechami na twarzy i bez tremy prezentowali swoje talenty.

Do udziału w Przeglądzie, Biblioteka tradycyjnie zaprosiła gości – tym razem występom przyglądały się: Katarzyna Nawrat – Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Raciborzu, Elżbieta Skrzymowska – pracownik naukowy Arboretum Bramy Morawskiej a prywatnie muzyk kilku raciborskich zespołów oraz Małgorzata Szczygielska – Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu.

Na zakończenie, przy akompaniamencie skrzypiec oraz keyboardu, przedszkolaki i ich opiekunowie wspólnie zaśpiewali kilka kolęd a atmosfera zrobiła się iście świąteczna.

Wszyscy uczestnicy zostali oczywiście nagrodzeni dyplomami oraz słodkimi upominkami.

 

publ. /ps/

 

 ——————————————–

 

zobacz także:

 

Władze miasta, urzędnicy, dyrektorzy i nauczyciele, którzy przybyli do SP 13 na spotkanie opłatkowe gromkimi oklaskami nagrodzili jasełka, które odegrali uczniowie szkoły. Niesamowite jasełka w SP13 – zdjęcia>>>
 
 
Autentyczna radość oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, wartka akcja, dziesiątki wykonawców – jasełka w Zespole Szkół Specjalnych (zdjęcia) to wydarzenie wyjątkowe pod każdym względem.

 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here