Raciborski szpital wystartuje w konkursie na nowy oddział

Społeczeństwo się starzeje. Przybywa osób chorych, które nie mają się gdzie podziać. To właśnie z myślą o nich dyrekcja raciborskiego szpitala rozpoczęła staranie o otwarcie nowego oddziału. Dyrektor Szpitala Rejonowego im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu nosi się z zamiarem otwarcia w nowym roku oddziału opiekuńczo-leczniczego. Czy oddział uda się zarejestrować? Wszystko będzie zależeć od tego, czy raciborska lecznica  pozyska niezbędne kontraktowanie. Przypuszczalny termin ogłoszenia przez NFZ konkursu w tej sprawie to styczeń 2014 roku.

- reklama -

Na zdj. (od lewej) dyrektor szpitala Ryszard Rudnik oraz dyrektor ds. medycznych  dr n med. Włodzimierz Kącik.

– Patrząc na potrzeby naszego starzejącego się społeczeństwa zdecydowaliśmy się o staranie na otwarcie tego oddziału – wyjaśnia dyrektor Ryszard Rudnik. Jak dodaje dyrektor ds. medycznych raciborskiego szpitala dr n med. Włodzimierz Kącik, oddział zostałby otwarty w miejscu byłego oddziału dermatologii (ten ostatni został przeniesiony do ambulatorium). Znalazłoby się w nim 30 łóżek. – Byłby to oddział bardziej pobytowy niż zadaniowy – geriatryczny – wyjaśnia dyrektor Kącik.

Na oddziale mogłbyby zostać umieszczone osoby chory, które nie mają się gdzie podziać. Aktualnie w powiecie raciborskim działa tylko jeden oddział tego typu – w Krzanowicach.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również: 

Przybywa osób ubezwłasnowolnionych… Co dalej?

W naszym społeczeństwie przybywa ludzi ze schorzeniami psychicznymi, najczęściej z postępującą schizofrenią i to wśród młodych. Nieleczeni mogą zostać ubezwłasnowolnieni. Przypadki takie zdarzają się również w powiecie raciborskim.

Opuszczony szpital w Raciborzu. Jak wygląda wnętrze budynku?

Czytelnik raciborz.com.pl przeszukując internet natknął się na ciekaw film przedstawiający  opuszczony szpital w Raciborzu przy ul. Bema. Zachęcamy do obejrzenia filmu i komentowania! Opuszczony szpital w Raciborzu [WIDEO].

A. Hajduk: nie jesteśmy gotowi na prywatyzację szpitala

Powiat pożyczy raciborskiemu szpitalowi 2 mln zł. To rozwiąże najbardziej palące problemy. Na rzeczy pozostaje pytanie: co dalej? Pojawiają się pogłoski o planach prywatyzacji szpitala. Kto może zyskać na takim rozwiązaniu?

——————————————————————————————————————– 
Polecamy również GazetaInformator.pl nr 152

Czytaj wiadomości z regionu na portalu gazetainformator.pl

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here