Piknik na zamku z okazji 10-lecia członkostwa w UE

6

Pamiętacie szlabany i kontrole graniczne? 2 maja na zamku będzie okazja, by sięgnąć do nieodległej historii.

 

- reklama -

 

 

Odbędzie się tu piknik rodzinny ze Śląsko-Małopolskim Oddziałem Straży Granicznej. Okazją do jego organizacji jest 10. rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej. Zamek zakwalifikowano do ogólnopolskiej akcji promocyjnej!

Obchody 10. rocznicy wejścia naszego kraju do UE organizuje Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, w naszym województwie także Śląski Urząd Marszałkowski w Katowicach. Zamek Piastowski wspólnie ze Śląsko-Małopolskim Oddziałem Straży Granicznej w Raciborzu przygotował liczne atrakcje. – Będzie to rodzinny piknik. Ruszamy w południe. Wejście na dziedziniec będzie – w ramach rekonstrukcji historycznej – wymagało poddania się kontroli granicznej. W domu książęcym otwarta zostanie ekspozycja poświęcona pogranicznikom, a na dziedzińcu zaplanowano pokaz sprzętu Straży Granicznej. Będą samochody terenowe, tzw. Schengenbus, więźniarka, broń, kamizelki i inne urządzenia wykorzystywane w pracy tej formacji, pokazy tresury psa służbowego ( w godz.15-16) i kryminalistyczne. Każdy z uczestników otrzyma okolicznościowy, pamiątkowy paszport – zapowiada Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu. 2 maja 2014 r. Zamek będzie można zwiedzać bezpłatnie i indywidualnie, dzięki pomocy zamkowych wolontariuszy.

W ramach obchodów 10. rocznicy wstąpienia do UE Zamek Piastowski organizuje także dwa inne wydarzenia. 6 maja w godzinach od 10.00 do 13.00 odbędą się Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości, a 10 maja w godzinach od 9.00 do 14.00 Festiwal Gier Logicznych, organizowany wspólnie z Fundacją ProAktywni.

 

publ. /ps/

 

 ————————————————-

 

Wielka łapa przed zamkiem promuje unijne fundusze

Śląskie. Sprawdza się! Pod tym hasłem Śląski Urząd Marszałkowski promuje miejsca, które zmieniły się dzięki funduszom UE. Jednak tylko przy 4 ustawiono ambienty w kształcie dłoni w geście OK! Jednym z nich jest Zamek Piastowski.

 

J. Buzek: Poza strefą euro będziemy na marginesie Unii

– Przez 10 lat członkostwa Polska otrzymała 500 mld zł. Sami na taką kwotę musielibyśmy pracować 50 lat – przekonywał podczas spotkania z raciborskimi seniorami były premier.

 

- reklama -

6 KOMENTARZE

 1. To Wazne Aby Przpominac O Tym Czego Nie Mielsmy A Uzyskalismy I Korzystamy Z Tego Od 10 Lat
  Slaski Oddzial Sg Przejał Zadania Od Wop W 1991 Roku
  Swoim Zasiegiem Obejmowala Dwa Wojewodztaw Opolskie I Slaaskie
  – W Ramach Tego Oddziału Istaniało 6 Gpk – Punktów Kontroli Granicznej Gdzie Kontrolowano Przekraczanie Granicy Zgodnie Z Przepisami Paszportami I Wizzami
  A Zielona Granica Byla Strzezona W 22 Srażnicach
  – Potem Wszystko się Zmienilo Nazwy Na Placowki I Pozostalo Ich Zaledwie Kilka
  Po Wejsci Do UE Strażnice Straciły Racje Bytu A Ich Zadania Przejęły Placówki
  Od Tego Roku 2014 Mamy Po Połaczeniu Trzech Odzziałów (sudeckiego Slaskiego I Nowosadeckiego) Jeden Oddział Slasko – Małopolski Z Siedziba Komendy W Raciborzu
  To Wielkie Wyroznienie Dla Miasta
  Pracownicy Raciborza Utrzymali swoje Miejsca Pracy A Funkcjonariusze Swoimi Codziennymi Dzialaaniami Zasłużyli Na Takie Wyróżnienie
  – Bo Efektem Połaczenia I Pozostawienia Komendyw Raciborz Były Nie Dzialania Poltykow Typu Siedlaczek
  Ale Dobra Robota Pracowników I Funkcjonariuszy – Wyniki
  Wprowadzone Oszczedności Oraz Ucywlnienie Wielu Etatów Mundurowych
  wielu z was nie zna specfiki tej sluby
  warto spotakac sie z nimi
  10 Rocznica Niech Przpomina Nam Gdzie Jestesmy I Gdzie Moglibyśmy Byc Gdyby Nie Uniaa I Nato
  – Wystarczy Obejrzec Wiadomości Dnia Dzisiejszego W Realacjach Z Ukrainy

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here