Czytelnicy piszą: układ czy dziedziczne cwaniactwo komuny?

47

Układ, dziedziczne cwaniactwo komuny czy rzetelny wizerunek w mediach – czyli, kto kim jest i skąd się wziął w świecie mediów?

Czeka nas niebawem kolejna „zabawa” nie tylko w naszych regionalnych mediach, ale przede wszystkim w tych ogólnopolskich środkach masowego przekazu – czyli będzie debata, będą się bić nie tylko na słowa i gesty, wymyślać i pokazywać spoty wyborcze, aby każdy z nas oddał swój głos na wybranego kandydata do Parlamentu Europejskiego. Nie wiem czy jest sens, aby wprowadzać tu listę kandydatów startujących z terenu naszego województwa. No i na pewno usłyszymy o nich jeszcze wiele razy. W całym tym otoczeniu nie zabraknie nam ekspertów, ale przede wszystkim znaczna rolę będą odgrywać media- kogo i gdzie pokażą, którego polityka i prezentowany temat potraktują poważnie, a któremu podłożą…. to i owo, a niby ma być uczciwie, rzetelnie, zgodnie z normami i etyką dziennikarską.

- reklama -

 

Tymczasem jakość mediów, prezentowane treści, a szczególnie osoby związane z nimi chyba nie do końca gwarantują nam to wszystko, co powinniśmy usłyszeć i co chce powiedzieć dany kandydat. Teraz na szczęście mamy takie czasy i wolne media, w których możemy otwarcie o tym mówić. Nikt już – jak za czasów głębokiej komuny i czasów inwigilacji UB- nie trzyma nas za obrożę i na smyczy, nie zakłada na twarz kagańca, aby nie wichrzyć, a na oczy nie kładzie klapy, by nie widzieć za dużo, a z ekip medialnych wydawałoby się, że już na dobre wyparowali tzw. treserzy, którzy dla pełnego bezpieczeństwa władzy i partyjnego układu w ręku trzymali łańcuch z doczepionym doń czynnikiem donoszącym. Za nami – przynajmniej tak się nam wydaje – już czasy medialnej i politycznej władzy, uformowanej i wyselekcjonowanej grupy Polaków, którzy donosili -czyli tak zwanych rosyjskich sługusów. My jednak stale używamy, chcąc zdefiniować pewne środowiska, stałych określeń typu: klika ,kuple władzy, układ, ży…-komuna, kolesiostwo. W opiniach uczestników portalu raciborz.com.pl spotykamy różne opinie dotyczące ludzi mediów i władzy: to jedna wielka farsa, nasi lokalni oligarchowie, łajdacy którzy nami rządzą, oszuści w polityce, a  do dziennikarzy piszą zaś: zamiast zakładać własną partię powinni zdemaskować wszystkich oszustów w polityce. Jarosław Kaczyński wielokrotnie wypowiadał się o układzie jako: czworokąt, lumpenliberałowie lub łże-elity, a dużo więcej o tym języku choćby PiS –u możemy przeczytać w artykule (Polityka – nr 9 -2544- z dnia 2006-03-04; s. 28-31) Mariusza Janickiego i Wiesława Władyka, Krótki kurs języka PiS, mówiący iż: Pojawił się nowy język w polskiej polityce, język PiS. Trzeba się go dobrze nauczyć, aby móc zrozumieć, co się w ogóle dzieje.

 

Czy  zatem  w pogoni za widzem polskie media publiczne i prywatne (czyli wolne i nowoczesne media) schodzą do poziomu prasy brukowej. Myślę, że odpowiedzią na to pytanie nie będziemy zaprzątać uwagi czytelnika, a jedynie przed wszelkimi debatami i wyborami zwrócimy uwagę na dość ciekawą pozycje wydawniczą „Resortowe dzieci. Media”( ISBN 978-83-64095-09-2, wydawca Fronda PL, Warszawa 2013), autorzy Dorota Kania, Jerzy Targalski, Maciej Marosz. W książce tej pojawiają się dzieci, które kreują współczesną rzeczywistość medialną i pracują w mediach,  to choćby: Szaranowicz, Olejnik, Sianecki, Mecugow, Lis, Sierocki, Michnik, a cały rozdział Ludzie Teleexpressu szeroko prezentuje osobistości tego wyjątkowego programu.   

 

W wstępie od wydawcy czytamy: Seria wydawnicza „Resortowe dzieci” ma na celu pokazanie powiązań elit medialnych, biznesowych, politycznych i naukowych III RP ze strukturami PRL-u. Wiele mówiło się o kompromisie zawartym z komunistami w czasie obrad Okrągłego Stołu. Opozycja zgodziła się wówczas na uwłaszczenie nomenklatury nie tylko w sferze biznesu. Nasza seria wydawnicza zaprezentuje w syntetycznej formie, że „gruba kreska” była w rzeczywistości przyzwoleniem na opanowanie przez ludzi powiązanych z peerelowskim aparatem większości newralgicznych struktur III RP. Tematykę „Resortowych dzieci” rozpoczynamy od „czwartej władzy”, czyli od mediów. Po przeczytaniu tego tomu nikt już nie powinien się dziwić, dlaczego media głównego nurtu mówią jednym głosem w sprawach lustracji i dekomunizacji, lub też dlaczego zajmują dość jednolite stanowisko w konflikcie – sprawa polska a integracja europejska”(s.7).

 

Zachęcając do lektury, warto przytoczyć choćby kilka wypowiedzi o znanych nam osobach, a konkretnie, jak to dzieci ludzi PRL-u walczą w dzisiejszych mediach o prawdę i rzetelność. I tak:

 

Monika Olejnikjej ojciec, Tadeusz Olejnik, w czasach PRL pułkownik MSW, gdzie pracował od 1955 r., zajmował się obserwacją, od 1958 r. należał do PZPR. Lojalnie zgłaszał przełożonym plany wyjazdowe jego córki za granicę. m.in. do Nepalu, Wielkiej Brytanii czy Finlandii, odszedł ze służby w roku 1988.(s.276-280).

 

Dzieci: Sianecki, Miecugow  i Sierocki „Brunon Miecugow (rocznik 1927) według zapisów ewidencyjnych krakowskiej Służby Bezpieczeństwa, do których dotarła „Gazeta Polska”, został zarejestrowany 19 września 1962 roku przez Wydział III Komendy Wojewódzkiej Milicji Obywatelskiej. Według dokumentów znajdujących się w Instytucie Pamięci Narodowej Brunon Miecugow był zarejestrowany jako tajny współpracownik pod pseudonimami: „Lipiński”, „Różniczka” oraz „Dziob”. W archiwach IPN znajduje się również zapis, że materiały na temat dziennikarza zostały zniszczone 29 stycznia 1990 roku30. Brunon Miecugow w latach 50., m.in. obok Wisławy Szymborskiej, podpisał się pod skandaliczną rezolucją Związku Literatów Polskich w Krakowie w sprawie procesu krakowskiego z 8 lutego 1953, potępiającą księży Kurii krakowskiej oskarżonych w sfingowanym procesie, który był elementem akcji represyjnej komunistów wobec Kościoła31.Grzegorz Miecugow z Polskim Radiem był związany do 1989 roku, kiedy to rozpoczął pracę w TVP 1, gdzie był prezenterem „Wiadomości”. Następnie był dziennikarzem TVN i TVN 24, gdzie został prowadzącym „Szkło kontaktowe”. Jego partner z tego programu, Tomasz Sianecki, karierę dziennikarską także zaczynał w „Trojce”. Zrobił tam karierę po wprowadzeniu stanu wojennego. Widzowie „Szkła kontaktowego” zapewne nie wiedzą, że ojciec Tomasza Sianeckiego – funkcjonariusz komunistycznej bezpieki – pracował w komórce SB, która prześladowała duchowieństwo i wierzących. Pułkownik Bolesław Sianecki był funkcjonariuszem m.in. Wydziału IV rozprawiającego się z ludźmi Kościoła – rozpracowywał księży m.in. z terenu diecezji płockiej32. Często wyjeżdżał do swojej rodziny pracującej w instytucie jądrowym w Dubnej koło Moskwy, gdzie spędzał dużo czasu. Sianecki pracując w bezpiece był również sekretarzem POP PZPR, członkiem Komitetu Zakładowego Partii, członkiem Plenum KP PZPR i lektorem Komitetu Wojewódzkiego PZPR.W 1985 roku zastępcą szefa Programu III był Sławomir Zieliński, sekretarz POP PZPR w „Trojce”. W swoich wspomnieniach z pracy w radiu Wojciech Reszczyński opisał, jak Zieliński kazał mu odpiąć z klapy marynarki opornik będący symbolem protestu wobec komunistycznej władzy. Zieliński miał bardzo dobre kontakty z MSW: gdy w roku 1985 Marek Sierocki, późniejszy prezenter kącika muzycznego w Teleexpressie, złożył wniosek o paszport na wyjazd do Francji, interwencję w jego sprawie podjął właśnie Zieliński. Co ciekawe, w sprawie Sierockiego, działacza Związku Studentów Polskich na etacie w „Trojce”, interweniował także ppłk Andrzej Sadliński, zastępca naczelnika Wydziału Prasowego Gabinetu MSW Czesława Kiszczaka”(s. 284-285).

 

Adam Michnikktórego Zbigniew Herbert nazwał manipulatorem i kłamcą, a w książce czytamy „Według funkcjonariusza SB Adam Michnik zgodził się na kolejne spotkania i rozmowy. Gotów jest i zgadza się na kontynuowanie z nami dalszych rozmów, jednakże najchętniej chciałby, aby były one prowadzone w Komendzie Stołecznej MO i był zawiadamiany o nich oficjalnym wezwaniem. Nie zamierza robić z tego tajemnicy, ponieważ nie ma nic do ukrywania, natomiast z pewnych spraw wg własnego uznania nie będzie się zwierzał i nie będzie nas informował (s.71).

 

Tomasz lis„Dlaczego Tomasz Lis tak nienawidzi prawicy? Być może wynika to z jego rodzinnych uwarunkowań i osobistych doświadczeń. Tomasz Lis – syn prominentnego działacza PZPR-u, dyrektora Stacji Hodowli Zwierząt, jest – jak wynika z dokumentów IPN-u – najbliższym krewnym jednego z tajnych współpracowników Wojskowej Służby Wewnętrznej.(s.338).

 

Włodzimierz SzaranowiczWłodzimierz Szaranowicz, znany komentator sportowy „Wiadomości”, jest z pochodzenia Czarnogórcem. Polskie obywatelstwo otrzymał w 1975 roku. Chwalił się, że jego matka – Bosilijka Saranović – pracowała w PRiTY jako inspektor programowy w Wydziale Zagranicznym. Radomir Szaranowicz (Saranović), ojciec Włodzimierza, przyjechał z rodziną do Polski z Czarnogóry w 1946 roku. Był pracownikiem Jugosłowiańskiego MSZ134. W latach 1946-1949 pełnił funkcję I sekretarza Ambasady Jugosławii w Warszawie. Wcześniej był na placówce w Czechosłowacji. Po ogłoszeniu 28 czerwca 1948 roku Rezolucji Biura Informacyjnego potępiającego Titę, odmówił wraz z grupą innych pracowników ambasady powrotu do Jugosławii. Radomir Szaranowicz to także założyciel Związku Patriotów Jugosłowiańskich w Warszawie. Wraz z żoną pracował w Polskim Radiu jako redaktor audycji serbsko-chorwackich. Po przyjęciu do pracy w MSZ należał do Komunistycznej Partii Jugosławii. Pracował także w Towarzystwie Przyjaźni Polsko-Jugosłowiańskiej. W końcu został cenzorem w Głównym Urzędzie Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk (s.367).

 

Niezależna.pl z 26.04.2014 podaje: Polacy chcą prawdy o "resortowych dzieciach". Książka bije rekordy popularności! Książka wywołała wściekłość samych zainteresowanych. Jacek Żakowski żądał nawet zasłonięcia jego twarzy na okładce, a dziennikarze TVN publicznie wyrażają swoje oburzenie. „Resortowe dzieci. Media” autorstwa Doroty Kani, Jerzego Targalskiego oraz Macieja Marosza jest pierwszą książką pięciotomowej serii. W pozostałych częściach zostanie opisany świat służb, polityki, biznesu i nauki.

 

A zatem nim siądziemy przed telewizorem, warto przeczytać choćby fragmenty tej dość nietypowej publikacji, by mieć kolejny obraz otaczającej nas rzeczywistości medialnej, a konkretnie kto kim jest i skąd się wziął. A możemy też pokusić się o odpowiedź na pytania: czy faktyczne media mówią jednym głosem lub czy są podszyte byłą komuną, czy korzenie środowiskowe niszczą obraz reportera i mają wpływ na młode pokolenie dziennikarzy, a może celowo zniekształcają rzeczywistość, a może ten temat jest nam obojętny i uważamy, że nie mamy wpływu na to, co dzieje się w mediach i wokół nas- a gorzej chyba jak ma!?

 

/Aleksander Bojnick/i/

- reklama -

47 KOMENTARZE

 1. Na przykładzie Michnika-żyda Szechtera widać że ta książka tylko zamydla kłamstwa jakimi jesteśmy karmieni przez media.A kto wie że brat Michnika Stefan jest bezskutecznie ścigany przez wiele organizacji patriotycznych za zbrodnie stalinowskie?Przypomnę że niespełna 30-to letni Stefan w stopniu porucznika skazywał na śmierć wielu AK-owców, których wina polegała na tym że walczyli w AK.Dziś wiadomo że przebywa w małym miasteczku nie daleko Sztokcholmu,Ojciec Olejnik to nie tylko komuch ale i UB-ek który własnoręcznie katował w latach po wojennych dziesiątki ludzi którzy nie byli po myśli komunistów.Taka jest dzisiejsza Polska, rządzona nie tylko przez wnuków i mnuczki zbroniaży stalinowskich ale ludzie dalej nie zdaje sobie sprawy czym był naprawdę stalinizm i komunizm w latach po wojennych.

 2. Dodam jeszcze że z tej książki nikt nie dowie się jakich chaniebnych czynów dopuszczali się rodzice kwaśniewskiego,cimoszewicza,wojewódzkiego,kraśki i setki dzisiejszych tzw. elit i dla tego dzisiejsza Polska jest jaka jest bo jest rządzona przez ludzi którzy mają w pogardzie i nienawiści Ten kraj i Polaków.Szkoda że z tej książki nikt nie dowie się jak nazywali się rodzice w większości tych elit, zapewniam że nie tak jach dziś

 3. Sowieci zaszczepili w Polsce raka komunizmu, bolszewizmu i ateizmu wśród wielu.Dziś dzieci tych wykolejeńców są takie same jak ich rodzice.Niedaleko pada jabłko od jabloni. Stąd tak źle w kraju bo ci ludzie to egoisci nienawidzacy Polskości kościoła .Dlatego nie należy ślepo ufać reżimowym mediom GW itd.I przekazywać innym kim są naprawdę ci dziennikarze i osoby ze swiecznika.

 4. Co daje autorowi tego zestawu przedrukowanych donosów prawo do narzekania na poziom mediów? Autor chce oceniać ludzi po rodzicach? To może by tak zacząć od siebie samego? A określenie „lokalny oligarcha” to naprawdę dobry dowcip!

 5. Szkoda, że Polska nie poszła w ślad za Niemcami czy Czechami, gdzie skutecznie odstawiono na śmietnik historii wszystkich komuchów na wszelkich stanowiskach i dziedzinach życia. Gdyby dzisiaj to uczyniono u nas, wtedy by się okazało ile redaktorów naczelnych ile dziennikarskich hien z Wyborczej, stacji telewizyjnych, ilu właścicieli mediów by straciło robotę. Dzisiaj mają się całkiem dobrze i nadal sączą jad antypolskości i antykatolicyzmu. Wszak nienawiść do tych spraw mają wyssane z mlekiem matek i wpojone przez ojców prokuratorów stalinowskich, SB i UBeków.

 6. Tu jakiś chyba komuch albo jego potomek bierze w obronę tych antypolakow którzy w glowach mieszają polskiemu narodowi za garść srebrników i za stanowiska.Co niby nie ma w rsc oligarchów.Sa i to tacy którzy już dawno powinni mieć rozliczenie przed organami odpowiednimi.To jest tajemnica poliszynela !

 7. Wiadomo co za typy teraz w Polsce straszą wojną, Putin ani słowa nie wspomniał o Polsce a synowie i wnuki komuchów już szykują nas do wojny.To już prędzej wojna wybuchnie z winy psich synów POPISU,SLD i innych.Już nas nienawidzą za popieranie majdaniaży

 8. Niech Bóg uchowa Polskę od takich jak ty.Skoro uważasz ze Rosja nie stanowi zagrozenia dla pokoju w Europie to jestes jak male dziecko które nic nie rozumie.Mam nadzieję ze nie zajmujesz i nigdy nie zajmiesz jakiegoś waznego stanowiska bo byś mógł doprowadzić do upadku wielu.

 9. Rosja nie jest w tej chwili zagrożeniem ani dla Polski ani dla Europy.To co się dzieje na Ukrainie jest konsekwencją Majdanu.A Majdan wspierali kaczyński,sikorski i wogóle cała śmietanka polityczna, dziś wiadomo że tymi majdaniażami są banderowcy i TZW.prawy sektor, ci sami którzy podpalili ten dom w Odessie, ale w Polskich mediach wciska się ciemnotę dla takich jak tyże za tym stoi Putin!!!!!!!Co za kłamstwa, Rosjanie bronili się w tym budynku a Ukraińcy podpalali, czy ten fakt dociera do twojej głowy?Chyba nie powtarzasz jak papuga co mówi propaganda która robi w tej chwili agresora na cały świat, a Polska i świat popiera morderców-banderowców i podrzega do wojny nas i Rosjan i robią to pomioty POPISU i innych durni komunistycznego pomiotu

 10. nie Putin mowil o[b] EUropie od Atlantyku do … Pacyfiku [/b]? Tyle,, ze nie powiedzial pod czyim przywodztwem.
  Mial wiele racji ale Jego obawy wynikaja z grozby opanowania Rosji – a na pewno jeszcze za Jego ,,rzadow,, Dalekiego Wschodu, moze Syberii – przez … Chinczykow. A Ukraincom dajcie sPOkoj. Sa wolnym Narodem. Zamierzacie ,,ginac za … Lwow,, ? A co powiedza Wroclawianie ? EUropa nie ma szans -sama. Bez zjednoczenia. Wiecie, ze VAG sprzedalo tam tylko w zeszlym roku … 2,5 MILIONA samochodow ? Byliscie w tzw. ,,strefach-prowincjach ekonomicznych,, Chin ?
  wWdzieliscie 5-o poziomowe wjazdy na autostrady ? Nie ? To widzieliscie … gi-e.
  Niedlugo Chinczycy zarabiac beda lepiej niz …my.

 11. Do komentatorów – internautów poniżej
  !Ustalcie, a jak wiecie, to przedstawcie k i m jes…..t Tadeusz Wojnar – wieczny Prezes NOWOCZESNEJ i V -tej kadencji Przewodniczacy Rady miasta ! Żadna przeglądarka internetowa nic o Nim ,,nie wie,, Jedynie z oświadczenia majątkowego można doczytać, że ma lat 56 i urodził się gdzieś w jakis Lasowicach ! Pobiera horendalną pensję z kasy publicznych , spółdzielczych pien iędzy c.30 000zł. a za ,jak to określił…… ,,pełnienie funkcji obywatelskich c. 21 000zł -rocznie! IKim jest cwaniak, który mieszka gdzieś w centrum miasta, a do wyborów samorządowych ,,chowa,, się na listach w przysiółku ….Brzeziu ! No………wiaro,[img]upload/small_8ScreenShot129.jpg[/img] kim on jest i kim był Jego tatuś , no kim?

 12. Co daje autorowi tego zestawu przedrukowanych donosów prawo do narzekania na poziom mediów? Autor chce oceniać ludzi po rodzicach? To może by tak zacząć od siebie samego?
  moim ojcem na pewno nie jest putin a matka nie lenin

 13. No, nie wiem kim był ale domyślam się że komuchem i z pewnością pomógł młodemu Tadkowi zagniezdzić się w Raciborzu.I z pewnością nie był przeciętnym komuchem?

 14. [color=#4c4c4c; font-size: 11.818181991577148px]”moim ojcem na pewno nie jest putin a matka nie lenin”[/color]

  Nie chodzi o to, kim twoi rodzice nie są, bo to może sobie każdy wyobrazić. Ma być konkretny donos, i basta!

 15. Jakkolwiek by się nie wstrzymywać przed ocenianiem dzieci po rodzicach, to jednak taka jest bolesna prawda, że podzielają one najczęściej opinie i poglądy swoich autorytetów. Przykro patrzeć na to, jacy ludzie znajdują się obecnie w polskich mediach, ale z drugiej strony nie warto też za bardzo się tym martwić – ci bez ukłądów też mieliby swoje za uszami.

 16. Jak widac, nikt nic nie wie o TADEUSZU WOJNARZE ! A przecież mieszkańcy Raciborza powinni COŚ wiedzieć ponieważ jest to osoba……PUBLICZNA ! Przewodniczący Radu Miasta od lat ….20-tu od ! [img]upload/small_19ScreenShot066.jpg[/img]

 17. Proponuję posłuchać dzisiejszej rozmowy Krzysztofem Wyszkowskim która była przeprowadzona w Aktualnosciach Dnia w Radiu Maryja.Do ściągnięcia lub odsłuchania ze strony radiomaryja.pl za pare godzin Bo audycja wlasnie sie dopiero niedawno skończyła.

 18. [color=#ff00ff]niestety Józef Rybicki już nie żyje.[/color]
  Żyje natomiast były POseł, były v-ce miniSTER, były PRezydent, były DYR.ektor …
  [color=#0000ff]On wie[/color]. Może wreszcie PRAWDĘ … PO wie…[?]

 19. UKŁAD NA KAŻDYM SZCZEBLU
  ZOBACZCIE KTO BYŁ NA TARGACH PRACY, A WSZCZEŚNIEJ KIEROWAŁ URZĘDEM A WCZEŚNIEJ DYREKTOROWAŁ SZKOLE
  – to jest jakiś matrix

 20. [color=#ff0000],,komuna,, nie była cwana.[/color] [Nie mam na myśli czasów ,,stalinowskich,, – bo to był czas grozy] Była zbyt naiwna , ,,wystrachana,, ale i ,,prymitywna czy prostacka,, wręcz. Tyle, że ówcześni główni ,,dostarczyciele DÓBR narodowych,, twórcy ówczesnego PKB-e tak zwana KLASA PRACUJĄCA miast i wsi zawsze mogli zajść z ,,donosem,, na … złego dyrektora, złodzieja, męża – pijaka, Albo do ,,farosza,, albo do tak zwanego …Towarzysza – sekretarza. Zazwyczaj Imć PAn dyrektor, złodziej czy mąż – pijak ,,wzywany był na dywanik,, przynajmniej.
  Dzisiaj ? ,,Zarządzają,, nami PLastikowe , PRawdziwe POlskie, nasze – przez NAS DEMOkratycznie wybrane – … cwaniaki a ,,za frico,, to nawet farosz nie POchowa …

 21. a do tego szkolone przez pokolenie byłych cwaniaków
  – bo polityków to my nie mamy
  [url=http://www.raciborz.com.pl/art35113.htm]Czytelnicy piszą: układ czy dziedziczne cwaniactwo komuny?[/url]

 22. Bodaj najbardziej rozpoznawalną osobą pracującą w nowej ekipie
  dziennikarzy Programu III Polskiego Radia, którzy pojawili się
  tam po wprowadzeniu stanu wojennego w miejsce negatywnie zweryfikowanych
  dziennikarzy, jest Monika Olejnik. Dziś niemal każdy
  zna ją jako redaktor prowadzącą wywiady z politykami w Radiu Zet
  i „Kropce nad i” w TVN 24.
  […] W 1982 r. pojawiła się w radiowej Trójce. Wchodzenie do propagandowych
  mediów było wówczas potępiane – było tuż po weryfikacjach
  i nowi przybysze zajmowali miejsce po tych, którzy demonstracyjnie
  odchodzili. Olejnik spełniała się wówczas jako reporterka
  trójkowego magazynu «Sprawa dla reportera». Ale trzymała się z dala
  od politycznych tematów Jeden z niewielu śladów jej ówczesnej
  kariery – Polska Kronika Filmowa z połowy lat 80. – pokazuje, że
  w tym czasie jej dociekliwość dotyczyła działalności skupu butelek

 23. Gdy Monika Olejnik zaczęła pracować w „Trójce”, była już absolwentką
  zootechniki, którą ukończyła w Szkole Głównej Gospodarstwa
  Wiejskiego, i podyplomowego studium dziennikarstwa i nauk
  politycznych na Uniwersytecie Warszawskim, które było przesiąknięte
  indoktrynacją socjalistyczną.

 24. Przejawem przyszłej pracy myślowej będzie plan strategicznych, który będą realizować radni z wysokiej półki politycznej, a nie drobni karierowicze udający eminencje w tanich garniturkach. Jak to powiedział w pytaniu publicysta ma.w„ktoś kto chwyci za rękę i poprowadzi” z myślą nie o czterech latach, ale stworzy taki plan porozumienia pomiędzy leonidasami, który będzie realizowany przez następne dziesięcioleciAAAAAAAAAAAAA

 25. Odczepcie się od tych ludzi – ich działalność nie ma nic wspólnego z ich rodziacami, czy systemami, w których zostali wychowani. A nawet jeśli by miałą, to i tak są bardziej wartościowi od Waszych dzieci, które mimo Waszych „wyprostowanych postaw” są bandą sprzedajnych nieudaczników.

 26. -PO-zmieniane NAZWISKA-PO-zmieniane ZYCIORYSY-PATRONAT WATYKANSKICH PEDOFILI – AGENTOW-Aaron Stoltzman z Bialogardu-Pilotowany i Podany , W PIEKNYM OPAKOWANIU- Przez SCIERWO ZYDOWSKIE-BERELE LEVARTOWA- Jedyny ” Ukarany”To Tate Madzi Umer- Kat i Oprawca – HUMER-ktory skazany?” nie mogl odbywsc kary ze wzgledu na ” stan zdrowia”-s Tate ciMOSZEwicza?-Familia Bandziorow i Katow- BERMAN- vel BONI alias BOROVSKI?-TYLKO NOWA WOJNA W EUROPIE – MOZE WYROWNAC I WYROWNA RACHUNKI- ZE SPADKOBIRTCAMI NIGDY NIE SKAZANYCH ZYDOWSKICH BANDZIOROW Z URZEDOW BEZPIECZENSTWA PUBLICZNEGO I -SLUZBY BEZPIECZENSTWA ORAZ WSI-

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here