Co blokuje sprzedaż działki na rogu Mickiewicza i Drzymały?

2

Gminna nieruchomość kilkukrotnie wystawiana była na sprzedaż, za każdym razem nie znajdując nabywcy.

Radny Robert Myśliwy w trakcie niedawnego posiedzenia komisji gospodarki miejskiej zaciekawił się, czy w takim razie będą kolejne próby nieruchomości . Zwłaszcza, że pojawił się czynnik blokujący transakcję.

- reklama -

Jak wytłumaczył prezydent Lenk, jeden z właścicieli sąsiedniej nieruchomości twierdzi, iż warunki zabudowy powodują, że miasto może ją zbyć tylko na jego rzecz. A dla niego jest zbyt droga.

Urzędnicy są odmiennego zdania i w przyszłości będą próbowali pozbyć się nieruchomości. Jedyne co blokuje sprzedaż to obecnie tylko cena. Prezydent szczerze przyznaje, że rzeczywiście może być odstraszająca, niemniej będzie wystawiona w przetargu. Nie będzie się z tym jednak śpieszył.

 

/ps/

 

 ———————————————————–

 

zobacz także:

 

Co dalej z terenem po cukrowni?

Chciały tu inwestować Eko-Okna, ale był za drogi. Rozległy teren w środku miasta stoi pusty, zaniedbany i straszy. Czy jest szansa, że stan ten ulegnie zmianie?

 

 

Racibórz wstrzyma się ze sprzedażą działki w Gąskach

Prezydent nie zamierza śpieszyć się ze sprzedażą działek nad morzem. Powodem jest małe zainteresowanie kupujących, gdyż nie do końca znane są plany rządu odnośnie ulokowania tam elektrowni atomowej.

 

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Kto tak blokuje sprzedaż tego placu? Jeżeli sądzi, że ma prawo pierwokupu, to powinien jakoś dogadać się z miastem, Nie rozumiem postawy prezydenta czy miasto nie ma prawników albo czy nie można wystąpić o ekspertyzę w tym zakresie ? Bardzo to dziwne.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here