
Ruszył projekt unijny, którego celem jest poprawa jakości edukacji w gminie.
W Pietrowicach Wielkich rozpoczął się projekt „Szkoła skrojona na miarę – Programy rozwojowe dla szkół w Gminie Pietrowice Wielkie”. Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych i ma na celu przede wszystkim wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów, których pochodzenie utrudnia im dostęp do właściwej edukacji. Twórcą projektu jest Fundacja Rozwoju Edukacji i społeczeństwa Przyszłość, a partnerem projektu jest gmina Pietrowice Wielkie. Projekt ma się zakończyć 30 czerwca 2015 roku. Dzięki jego realizacji w 5 szkołach gminy ma zostać podniesiona jakość kształcenia, a 316 uczniów ma zyskać na swej wiedzy. Szkoły uczestniczące w projekcie to Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie w Pietrowicach Wielkich (podstawówka i gimnazjum), szkoła podstawowa w Pawłowie, Szkoła podstawowa w Krowiarkach, Szkoła Podstawowa w Samborowicach. Projekt ma polegać przede wszystkim na wdrożeniu przedsięwzięć takich jak: zajęcia wyrównawcze, dodatkowe, korekcyjno – kompensacyjne, indywidualne poradnictwo psychologiczno – pedagogiczne, wycieczki edukacyjne, doradztwo edukacyjno – zawodowe dla uczniów gimnazjum, analizę możliwości intelektualnych, emocjonalnych uczniów oraz przyczyn ich niepowodzeń szkolnych.
/l/






![Przedświąteczne rękodzieło w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedświąteczne rękodzieło w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/warsztaty-swiateczne-boze-narodzenie.jpg)
![Wieczór z poezją Marka Rapnickiego w RCK [ZDJĘCIA] Wieczór z poezją Marka Rapnickiego w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/w-punkt-marek-rapnicki-koliber.jpg)




![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)






