Wiwat Kubuś Puchatek. Dzieci oswajają się z biblioteką

0

Biblioteka myśli o najmłodszych i zabiega o przyszłych czytelników.

 

- reklama -

W czwartkowe przedpołudnie Biblioteka w Raciborzu została zdominowana przez maluchy, które przybyły wraz ze swoimi rodzicami, aby spotkać się z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi.

 W pierwszej części przywitały się z pluszowymi mieszkańcami Stumilowego Lasu, aby po chwili już oswojone z nową sytuacją, bawić się wspólnie w łapanie motylków. Początkowo dzieci kurczowo trzymały się swoich mam, ale w miarę upływu czasu z zaciekawieniem spoglądały na swoich rówieśników.  Wbrew pozorom, nie tylko zabawki w głowie naszym milusińskim. Same sięgały na półki biblioteczne w poszukiwaniu książeczek dla najmłodszych i z uwagą przeglądały ilustracje. Znakomicie rozpoznawały wszystkich bohaterów, nieporadnie wymawiając ich imiona.

W drugiej części spotkania dzieci śpiewały piosenki i mówiły wierszyki, a także kolorowały postacie z bajki o Kubusiu. W tym czasie rodzice mogli w spokoju wypić kawę i zjeść ciasteczka. Mamy nadzieję, że takie spotkania oswoją dzieci z biblioteką i sprawią, że w przyszłości staną się aktywnymi czytelnikami.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here