Pielęgniarki nie chcą jednorazowych 800 zł. Będzie strajk?

7

Dyrektor szpitala nie dogadał się z pielęgniarkami. Nie wyklucza, iż ze strony związków spór przybierze bardziej radykalną formę. – Musimy być przygotowani na strajk i jesteśmy – twierdzi.

Mediacje między dyrekcją szpitala a związkami zawodowymi pielęgniarek i położnych zakończyły się niepowodzeniem. Ostatnią ofertą dla walczących o podwyżki pielęgniarek było 300 tys. które z kasy powiatu wysupłał starosta Adam Hajduk (będący jednocześnie mediatorem w sporze) + 30 tys. z bieżących środków lecznicy. W sumie te 330 tys. dawało ok. 800 zł na osobę w formie jednorazowej wypłaty. Siostry nie zgodziły się na takie rozwiązanie. Dalej żądają podwyżek regularnej pensji.

- reklama -

 

Protestując w październiku pod starostwem przedstawicielki związków ostrzegały, że nie zawahają się sięgnąć po bardziej radykalne formy protestu ze strajkiem włącznie. Czy dyrektor Ryszard Rudnik uważa taką ewentualność za realną? – Musimy być na to przygotowani i jesteśmy przygotowani. Może nie w 100%, ale jesteśmy w stanie zapewnić nieprzerwaną pracę w szpitalu – zapewnił podczas listopadowej konferencji prasowej.

 

Rudnik nadmienia jednak, iż zna przypadki, gdy niemożliwe do spełnienia roszczenia personelu prowadziły w ostateczności do upadku jednostek, jak np. w Tychach, gdzie funkcjonujący całkiem przyzwoicie wcześniej szpital wpadł w poważne tarapaty. – Jeśli ciągłość udzielania świadczeń będzie przerwana, należy liczyć się nawet ze wstrzymaniem umowy przez Narodowy Fundusz Zdrowia – przestrzega.

 

/ps/

 

 —————————————————————-

 

zobacz także:

 

Pielęgniarki chcą podwyżek. Pikieta pod starostwem [WIDEO]

Pikieta to czerwona kartka dla starostwa. – Chcemy pensji, a nie jałmużny – mówią pielęgniarki z Raciborza.

 

 

 

 

 

—————————————————————————————————————

Reklama

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

7 KOMENTARZE

 1. haha

  To niech sobie poczekają aż Ronin zostanie prezydentową. Ona im pracę w BMW załątwi.

 2. Pielęgniarki mają rację!Co to jest 800 złotych?To raptem 200 euro.Walczcie panie pielęgniarki,ten polski chlew chciał do Unii,więc teraz niech płacą!Ceny mamy europejskie,a wypłaty?

 3. Przecież juz prezydent Kwaśniewski podpisał przed laty ustawę gwarantującą pielęgniarkom podwyzki o 200 zł co miesiąc. Wystarczy pójść tym tropem.

 4. Dokładnie o 200 zł miesięcznie co miesiąc.

 5. 123

  Wścibski,ustawy w naszym kraju są guzik warte!Tak było,jest i będzie.Uważam,że pielęgniarki zarabiają stanowczo za mało.Reszta ludzi też.Jak być może,że w UE za 8 godzin w zakładzie dostaje się wypłatę w wysokości 1600 PLN?To jakaś kpina.Potem ci niby politycy płaczą,że młodzi uciekają z Polski.Młodzi nie są frajerami i nie będą pracować na ten śmieszny kraj nawet z patriotycznych pobudek.

 6. 123

  I kogo mądrego obsadzą na to miejsce?Wywalczy więcej pieniędzy dla pielęgniarek?To wszystko półśrodki,dreptanie w miejscu…Zamydlą znów oczy i ogłupią na następne lata.BO TAKA JEST STRATEGIA W TYM KRAJU NA NASTĘPNE 100 LAT!A ludzie będą z tych śmiesznych wypłat płacić podatki,a to i tak wszystko jak krew w piach!Będą wybierać nowych dyrektorów,prezydentów.Będą znów wywlekać jakieś brudy,piętnować publicznie i oczerniać sie wzajemnie.Dokładnie jak teraz odnośnie wyborów na prezydenta Raciborza.Masakra!!!!!!!I to wszystko kosztem mieszkańców,a niby oni mają nam służyć jak na ironię:)NAJLEPSZE JEST TO,ŻE WSZYSCY O TYM WIEDZĄ ,A I TAK DALEJ BĘDĄ ŻYĆ NADZIEJĄ NA LEPSZE JUTRO,KTÓRE NIGDY NIE NADEJDZIE.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here